Dokovací stanice jsou nepostradatelným pomocníkem při každodenním používání notebooků. Zjistěte, jaké možnosti vám přináší docking station Dell E-Port PR03X. Zároveň vám nabídneme porovnání portů s modelem Dell E-Port PR02X.

Použité dokovací stanice Dell aktuálně v prodeji.

Dokovací stanice Dell E-Port PR03X se vyznačuje designem vlastním klasickým dokovacím stanicím. To znamená, že součástí vyvýšené zadní části s řadou konektorů je i spodní část s dokovacím konektorem. Právě skrze tuto oblast se připojuje notebook k dokovací stanici. Ta je mimochodem kompatibilní s řadou notebooků Dell Latitude a Dell Precision Workstation.

Hlavní části dokovací stanice

Dell E-Port PR03X

Když se podíváte na docking station Dell E-Port PR03X z přední strany, jistě vašemu pohledu neunikne dokovací konektor. Na pravé horní straně se nachází zapínací tlačítko a tlačítko pro vysunují notebooku, včetně kontrolky LED dokování. Nechybí ani nastavení lišty baterie a značka zarovnání. To je pro případ, že do dokovací stanice budete vkládat notebook s baterií s přesahem. Ostatně, instalace notebooku do dokovací stanice je velice jednoduchá.

    • Nejprve připojíte napájecí kabel k dokovací stanici a tu posléze položíte na stůl.
    • Když baterie přesahuje, využijete posuvník v horní zadní části docking station.
    • Na pravé straně odemknete přepínač doprava.
    • Poté dle značky zarovnání na notebooku a dokovací stanici provedete připojení zařízení k docking station.
    • Úspěšné připojení notebooku je doprovázeno slyšitelným cvaknutím.

Pokud se rozhodnete notebooku vyjmout z dokovací stanice, využijete velké tlačítko pro vysunutí.

Konektorová výbava dokovací stanice

Dokovací stanice levá

Nyní si pojďme popsat jednotlivé části dokovací stanice Dell E-Port PR03X. Nejchudší pravá strana nabízí již zmiňované tlačítko vysunutí, přepínač pro odemykání a zamykání dock station a v neposlední řadě slot bezpečnostního kabelu. Oproti tomu levá strana nabízí už využitelné konektory. K dispozici vám budou porty USB 2.0 a audio konektory. Tzn. konektor pro mikrofon a pro sluchátka.

Největší konektorovou výbavu pochopitelně najdete v zadní části dokovací stanice Dell E-Port PR03X. Včetně těch bočních je to celkem pět konektorů USB 2.0, jeden konektor USB 2.0 nebo eSata, jedenkrát DisplayPort s podporou HDMI přes adaptér, DVI, VGA a LAN. Napájecí konektor naleznete úplně vpravo.

Pro doplnění uvedeme, že dokovací stanice tohoto typu by se měla napájet adaptérem s alespoň 90 W. Některé modely notebooků pochopitelně vyžadují silnější adaptéry s výkonem až 240 W.

Porovnání s docking station Dell E-Port PR02X

Dokovací stanice levá

Dokovací stanice Dell E-Port PR03X si určitě zaslouží porovnání s blízkým modelem Dell E-Port PR02X. A to především z pohledu konektorové výbavy. Docking station Dell E-Port PR02X má oproti výše popisovanému modelu PR03X dva konektory DVI a DisplayPort. Domoci se můžete také PS2, paralelního a sériového portu.

Volba některé z těchto prověřených dokovacích stanic tak plně závisí na tom, jaký model notebooku vlastníte a hlavně, jakou konektorovou výbavu požadujete. V obou případech jde o prověřené dokovací stanice s kvalitou vlastní značce Dell.

Použité dokovací stanice Dell aktuálně v prodeji.