Stolní počítač vhodný nejenom do domácnosti, ale také do kanceláře. Takový je Fujitsu Esprimo P720, který se primárně hodí na běžnou práci. Model, jehož podobu vám nyní představíme trochu podrobněji.

Všechny Fujitsu Esprima P720 aktuálně v prodeji

Stolní počítač Fujitsu Esprimo P720 je model s originálním vzhledem a poměrně zajímavou výbavou. Vzhledem k velikosti bude situován pravděpodobně vedle pracovního stolu.

Design, který neurazí

Fujitsu Esprimo P720 na první pohled láká svým vzhledem. Na tom se podepisují především takové materiály, jakými jsou kov a plast. Naprosto běžná kombinace, které dal Fujitsu docela originální podobu.

Toho si můžete povšimnout na přední části stolního počítače, jíž dominuje nejenom žebrování s výrazným logem společnosti, ale také vrchní část s jednotlivými komponentami. V těchto místech jasně vyčnívá decentní červená barva po okrajích a v blízkosti zapínacího tlačítka.

Ocelové prvky tvoří rám a boční šasi. Na levé straně pak můžete najít i viditelný ovládací prvek, s pomocí kterého se snadno a rychle dostanete do útrob tohoto stolního počítače.

Model Fujitsu Esprimo P720 ma ráozměry 419 x 395 x 175 mm a hmotnost 11 kg.

Přední konektivita

Fujitsu Esprimo P720

Nejprve si řekněme, co všechno vám Fujitsu Esprimo P720 nabízí na přední straně. Tedy na té, která vám bude dostupnější a kde budete mít vše potřebné ihned po ruce. Pokud jde o mechaniky, tak v základu získáte jednu optickou mechaniku. K dispozici však máte ještě volný slot 5,25“ a kromě něho dva 3,5“ sloty. Je jedno, jaká další zařízení do nich zakomponujete.

Zhruba ve středu stolního počítače uvidíte kromě zapínacího tlačítka také dostatek USB portů. Jsou to dva porty USB 2.0 a dva porty USB 3.0. To je z praktického hlediska nadstandardní výbava, k níž si připočtěte ještě konektor pro sluchátka a mikrofon.

Zadní konektivita

V okamžiku, kdy si otočíte stolní počítat Fujitsu Esprimo P720 zády k sobě, naleznete zde slušnou výbavu portů, která vám bude primárně sloužit pro trvalé připojení nejrůznějších externích zařízení, od myši s klávesnicí, přes monitory, až po tiskárny, skenery a jiné.

Zde je výčet portů pochopitelně bohatší. Je to line-in, line-out, konektor pro mikrofon, čtyři porty USB 2.0, dva porty USB 3.0, VGA, DisplayPort, DVI, sériový port, dva konektory PS2, LAN, eSATA a paralelní port. S touto výbavou si vystačí téměř každý, ať už půjde o domácnost nebo kancelář.

Interní výbava Fujitsu Esprimo P720

Fujitsu Esprimo P720 z boku

Nyní se ještě nezaměříme na výkon, ale budeme se věnovat možnosti dalšího připojení v rámci vnitřních útrob. Uvnitř totiž naleznete dva porty USB a také několik slotů. Ty vám umožní dále rozšířit tento stolní počítač. Jmenovat lze určitě dva sloty PCI-Express x1, jeden slot PCI-Express 2.0 x4 a jeden slot PCI-Express 3.0 x16.

Vnitřní prostor počítače je dostatečně velký na to, aby pojmul i několik dalších komponent v podobě pevných disků a podobně. Kromě výše popisovaných externích slotů pro mechaniky máte k dispozici i ty interní. Jsou to dvě pozice o velikosti 3,5“ a jedna pozice o velikosti 2,5“.

Výpočetní a grafický výkon počítače

Tento stolní počítač je od výrobce standartně osazován několika typy procesorů. Od Intel Celeron, přes Intel Pentium, až po Intel Core i. Poslední jmenovaný je nejvýkonnější. V tomto směru je k mání nejslabší verte Intel Core i3-4170, dále pak Intel Core i5-4590, Intel Core i5-4690 a nejsilnější verze Intel Core i7-4790.

Podstatný vliv na předkládaný výkon Fujitsu Esprimo P720 má také operační paměť. Používány jsou moduly DDR3 s frekvencí 1 600 MHz od 2 GB do 8 GB. Pokud vás zajímá kapacita pevného disku, ta může u klasického HDD dosahovat velikosti až 2 TB a u SSD varianty až 512 GB.

Zapomenout nesmíme ani na grafický výkon, který může být pro spoustu potenciálních zájemců velice důležitý. V této otázce hodně záleží na tom, co od stolního počítače očekáváte. Tou nejzákladnější variantou mohou být integrované grafické karty. Používány jsou Intel HD Graphics 4400 až Intel HD Graphics 4600. Jestliže patříte k náročnějším uživatelům multimediálního obsahu, můžete sáhnout po některé z grafických karet dodávaných samotným výrobcem Fujitsu. Jsou to například NVIDIA® NVS™ 315, NVIDIA® GeForce® GT630, AMD® Radeon R9 255 FH, NVIDIA® GeForce® 605 nebo NVIDIA® GeForce® GTX 745.

Fujitsu Esprimo P720 – zajímavá investice

I když je model Fujitsu Esprimo P720 na trhu už nějakou tu dobu, stále má zákazníkům v poměru cena/výkon mnohé co nabídnout. Vedle současného vzhledu také kvalitně zpracované šasi a vhodně navrženou a odzkoušenou konfiguraci, se kterou budete schopni provádět běžné výpočetní úkony bez omezování.

Všechny Fujitsu Esprima P720 aktuálně v prodeji


Fujitsu Esprimo P720 z boku