Fujitsu Lifebook P701 je 12,1" notebook, který světlo světa spatřil již před několika lety. I v dnešní době ale má stále co nabídnout. Díky malé velikosti je jako stvořený pro každodenní cestování, v rámci něhož budete mít k dispozici notebook s rozumným výkonem. Pokud potřebujete malý a skladný notebook na běžnou práci, žádné hraní, můžete v něm najít řešení, které je ekonomicky přijatelné a dostačující.

Všechny lifebooky P701 aktuálně v prodeji

Vzhled Fujitsu Lifebook P701

Fujitsu Lifebook P701 vypadá jako elegán, který do dnešní doby zapadne. Dokazuje do vnější černé provedení, matný povrch a celková bytelnost. V případě tohoto modelu je znát, že důraz byl kladen na konstrukční propracovanost, což můžete ověřit při otevírání displeje a vyšším tlaku na jakékoliv části šasí.

Fujitsu Lifebook P701 zepředu

Pokud notebook otevřete zjistíte, že černá matná barva se zde pojí se světle šedivou kolem klávesnice, což působí příjemným dojmem. Pokud jde o pružnost použitého materiálu, je minimální stejně, jako případné povrzávání.

O celkové velikosti tohoto 12,1“ velkého notebooku si můžete udělat představu z parametrů. Rozměry jsou 283 x 215 x 33 mm a celková hmotnost se pohybuje kolem 1,55 kg. Větší tloušťka je poplatná době výroby, jinak vše ostatní je naprosto v normě.

Malý, ale na konektory bohatý

Někdo může Fujitsu Lifebook P701 vytknout trochu obéznější tělo, které je na druhou stranu více bytelné. Tento nešvar se však může stát výhodou, a to především z pohledu konektorů. Ty si své pevné místo našly po stranách notebooku.

Je to čtečka paměťových karet, ExpressCard, VGA, DisplayPort, LAN, konektor pro mikrofon a sluchátka, zámek Kensington a tři porty USB 2.0. Nechybí ani možnost připojení na dokovací stanici a pochopitelně ani konektor pro napájení.

Z bezdrátových technologií jsou zastoupeny Wifi, Bluetooth a u některých modelů je slot pro SIM kartu.

Průměrná klávesnice s řadou ovládacích prvků

Spoustu potenciálních zájemců o Fujitsu Lifebook P701 bude určitě zajímat ovládání tohoto cestovního notebooku. Stačí otevřít 12,1“ velký displej, který lze mimochodem odklopit o 135° a nabídne se vám pohled na typickou klávesnici od společnosti Fujitsu. Vzhledem k malým rozměrům notebooku mohou některé klávesy působit trochu stísněným dojmem. Je však pravdou, že rychlé psaní je pouze o zvyku, než dostanete do ruky to, kde se nachází jednotlivé klávesy.

Fujitsu Lifebook P701 ze strany

Ty mají trochu tužší stisk, na druhou stranu se vám odmění příjemnou odezvou. Kromě klávesnice si v tomto prostoru můžete povšimnout také drobného TouchPadu se dvěma ovládacími tlačítky. Přímo mezi nimi je pak situována čtečka otisku prstů.

Nad klávesnicí pod displejem je vyhrazen pás pěti ovládacím tlačítkům, s nimiž budete schopni získat rychlý přístup k některým důležitým funkcím notebooku. V levé části vám nebudou chybět indikační diody informující o nejrůznějších procesech. Je to napájení, spuštění, zapnutí ECO režimu, zámek klávesnice a aktivita disku. Tato část malého cestovního modelu působí velice komplexním dojmem a přinese vše potřebné.

Jaké jsou hodnoty displeje?

I když je model Fujitsu Lifebook P701 postarším kouskem, přesto jeho displej neudělá žádnou ostudu. Na současné poměry jde o zobrazení s průměrnou kvalitou. Rozlišení 1 280 x 800 pixelů a poměr stran 16:10. To je spojení, jemuž přijdete velice brzy na chuť a oblíbíte si jej. I když v rámci barev, jasu a podobných parametrů hovoříme o průměru, je třeba podotknout, že čitelnost je vynikající a strádat nebudete ani na sluníčku ve venkovním prostředí.

Kromě WXGA rozlišení byste měli vědět, že displej má LED podsvícení, které budete schopni regulovat ve dvanácti krocích. Dále by měla padnout zmínka o kontrastu 300:1 a jasu 200 cd/m2.

Od modelu Fujitsu Lifebook P701 neočekávejte žádnou podporu náročných grafických operací. K tomuto účelu notebook nebyl zamýšlen. Pro běžnou kancelářskou práci si však vystačíte s integrovanou grafickou kartou Intel Graphics 3000.

Výkon, za který se není třeba stydět

Fujitsu Lifebook P701 máte možnost zakoupit nejčastěji se dvěma procesory. Tou méně výkonnější verzí je Intel Core i3-2330M. Pokud si však chcete dopřát optimálního výkonu pro práci, pak volte spíše variantu s procesorem Intel Core i5-2520M, která má frekvenci až 2,5 GHz a velikost cache paměti 3 MB. V obou případech je použita čipová sada Intel HM65.

Na výkon mají pochopitelně vliv také operační paměti. Pro ty jsou připraveny dva sloty DDR3 pracující na frekvenci 1 333 MHz. Dohromady můžete získat maximální kapacitu operační paměti 8 GB.

Pokud jde o pevné disky, Fujitsu Lifebook P701 je prodáván jak s klasickým HDD s podporou do 500 GB, tak s rychlejšími SSD disky do 128 GB.

Verdikt na závěr

Fujitsu Lifebook P701 má i po mnoha letech uvedení na trhu jistě hodně co nabídnout. Vypíchnout lze především vysokou mobilitu tohoto modelu. Jeho tichý provoz při běžném použití a zároveň dlouhou výdrž na novou baterii. Jediným neduhem může být pro některé uživatele absence rychlejšího USB 3.0.

Všechny lifebooky P701 aktuálně v prodeji