Hledáte velikostně optimální notebook pro práci? Vyzkoušeli jste model Fujitsu Lifebook S710, prahnete však po vyšším výkonu? Potom vás určitě osloví jeho zmodernizovaný nástupce, kterým je Fujitsu Lifebook S752.

Všechny lifebooky S52 aktuálně v prodeji

Fujitsu LifeBook S752

Společnost Fujitsu se drží ověřených standardů. Notebook Fujitsu Lifebook S752 je sice nástupcem S710, jeho celkové zpracování je ale téměř totožné. Máme na mysli především vzhledovou stránku zařízení. Ta je oproštěna od jakýchkoliv lesklých materiálů a extravagantních prvků.

Základem celého šasi je i zde plastový materiál, jež sice může působit zastarale, je však velice ergonomický a funkční. Tuhost jednotlivých částí patří k těm lepším a v žádném případě nepokulhávají ani závěsy displeje. Ten lze mimochodem otevřít pod úhlem až 180°.

Přesvědčivé zpracování naznačuje, že jde o pracovní nástroj určený pro časté nošení. K tomu přispívá také velikost 14“. Pokud srovnáme rozměry modelů Fujitsu Lifebook S752 a Fujitsu Lifebook S710, dočkáme se téměř totožných parametrů. Velikost 340 x 245 x 35 mm je shodná. Novější zařízení je jen o pár gramů těžší. Notebook váží cca 2,3 Kg.

Ve výbavě portů si jistě polepšíte

Při zběžném prohlédnutí obou typů narazíte na několik nepřehlédnutelných odlišností, které samozřejmě hovoří ve prospěch Fujitsu Lifebook S752.

Přední a zadní strana je téměř totožná. Čtečka paměťových karet, sluchátka, mikrofon a LAN. Určitých rozdílů si povšimnete kupříkladu v levé části. Vedle standardního VGA a Display portu získal model S752 rychlejší konektory USB 3.0, z nichž jeden je v kombinaci s eSATA. ExpressCard a fyzický zámek Kensington je naprostým standardem.

I vpravo došlo k menšímu obohacení, kde naopak přibyl druhý port USB 2.0. Také notebook Fujitsu Lifebook S752 disponuje modulární DVD vypalovačkou. Tu lze rychle a jednoduše nahradit jiným zařízením.

Novější varianta neopomíjí ani na bezdrátové technologie v podání Wifi 802.11 a/b/g/n a Bluetooth.

Bílá klávesnice nahrazena černou

Fujitsu LifeBook S752 otevřený

Po otevření notebooku na vás bude čekat milé překvapení. Pakliže vám z jakéhokoliv důvodu vadila u Fujitsu Lifebook S710 bílá klávesnice, v tomto případě je v černém provedení. Okolní šasi je naprosto stejné, tedy světle šedé, kromě celé psací plochy.

Také v tomto směru oceníte nadstandardní klávesy, které mají dokonalé rozložení a jistý stisk. K tomu přispívají samotná tlačítka s poklesem o 2,7 mm. Vhod přijde i několik funkčních prvků nacházejících se mezi displejem a klávesnicí.

Ani zde nechybí snímač otisku prstů umístěný pod TouchPadem. Ten by měl být velikostně zhruba stejný, jako u modelu S710. Jeho rozměry jsou 65 x 55 mm a jeho plocha má texturovaný povrch, jež je velice příjemný na omak.

Displej si jistě polepšil

Notebook Fujitsu Lifebook S752 se pyšní stejnou velikostí 14“, jako jeho vzdálenější předchůdce S710. Jen s tím rozdílem, že kromě HD rozlišení je nabízena také varianta s oblíbeným HD+, popřípadě FHD. K provádění nejrůznějších grafických operací slouží novější karta Intel HD Graphics 4000.

Co se týče barevného podání, jasu, kontrastu a pozorovacích úhlů, určitě neuděláte krok zpět, ale půjdete spíše kupředu a budete se držet mírného nadprůměru.

Ve vrchní části rámečku displeje je umístěna webová kamera s FHD rozlišením a nízkou úrovní šumu.

Výkon poskočil o úroveň výš

Fujitsu LifeBook S752 zezadu

Starší model Fujitsu Lifebook S710 byl v porovnání S752 dostatečně vylepšen i z pohledu výkonové křivky. V tomto směru je používána čipová sada Intel QM77 nebo Intel HM76 Express Chipset. Aplikovány jsou procesory třetí generace Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7 s podporou technologie vPro.

Také frekvence a kapacita operační paměti pokročila o kousek dál. Fujitsu Lifebook S752 používá moduly běžící na frekvenci 1 600 MHz. Jejich maximální kapacita ve dvou slotech může být až 16 GB.

Pokud jde o disky, standardně se používají varianty SATA do velikosti až 750 GB a SSD disky o kapacitě až 256 GB.

Rozvojová řada má svůj význam

Jestliže chcete obnovit svůj mobilní pracovní nástroj v přijatelné cenové hladině, vězte, že model Fujitsu Lifebook S752 je adekvátním nástupcem svého předchůdce Fujitsu Lifebook S710. Docílíte stejně kvalitního zpracování, jen s vyšším výkonem a bohatším rozšířením, jež zjednoduší vaši každodenní práci.

Všechny lifebooky S52 aktuálně v prodeji

Fujitsu LifeBook S752