Ideální pomocník pro podniky, ale také vhodný společník do domácnosti. Přesně takový je Fujitsu LifeBook E736, obdařený výkonem a elegancí.

Přehled modelů LifeBook E736 aktuálně v prodeji.

Velikost 13,3" je ideální pro cestování, do školy, na pracovní schůzky a své využití najde i v mnoha dalších oblastech. A pro tyto účely je Fujitsu LifeBook E736, který je právoplatně považován za ultrabook, také navržen.

Design není podceňován

Fujitsu LifeBook E736

Na rozdíl od mnohých konkurenčních modelů vypadá Fujitsu LifeBook E736 opravdu dobře. Klasický vzhled této značky je doplněn o stříbrné logo zezadu displeje a také červený lem na kraji. Ten mimochodem hraje u vzhledu významnou roli i v okamžiku, kdy notebook otevřete. Je totiž umístěn ještě pod klávesnicí.

Příjemná je velikost Fujitsu LifeBook E736, která je 321 x 228 x 20/27 mm. Při hmotnosti 1,6 kg jde o vynikajícího společníka pro práci na cestách. To mimochodem dokazuje nejenom elegantní stříbrné šasi. Notebook neudělá ostudu na žádném firemním meetingu. Zajímavý je samotný výrobní materiál. Ten se prezentuje lehkostí a na druhou stranu i odpovídající pevností. Vliv na to má praktické spojení hořčíku a hliníku. I po otevření a opření rukou o klávesnici budete mít pocit jistoty a určité bytelnosti. Je však pravdou, že i když je Fujitsu LifeBook E736 vybaven dvěma silnějšími závěsy přichycenými k displeji, k určitému průhybu při jeho otevírání přece jenom dojde. Nejde však o nic, co by negativním způsobem ovlivňovalo zobrazovací plochu nebo práci. Z tohoto pohledu se jedná o běžný průměr. Jen doplníme, že rámeček kolem displeje je na rozdíl od kompletně šedého šasi černý.

Co Vám nabídne Fujitsu LifeBook E736?

Jak už bývá zvykem u 13,3“ velkých notebooků, disponují kvůli omezenějšímu prostoru z boku i menším počtem portů. V tomto případě si však nemusíte zoufat a s nabízenou konektivitou by si měl vystačit naprosto každý.

Kromě napájecího konektoru je k dispozici audio konektor pro sluchátka a pro mikrofon. Mimochodem i samotný notebook Fujitsu LifeBook E736 obsahuje dva integrované mikrofony a webovou kameru nad displejem, takže se svou rodinou nebo kolegy z práce můžete komunikovat i tímto způsobem. Dále jsou to tři porty USB 3.0, VGA, DisplayPort, čtečka paměťových karet, konektor RJ45, SmartCard a nechybí ani dokovací konektor.

V rámci konektivity lze kromě LAN zmínit ještě Bluetooth, Wi-Fi a 4G LTE.

První dojmy po otevření displeje

Fujitsu LifeBook E736 přiotevřený

V okamžiku, kdy odklopíte 13,3“ velký displej, čeká na vás milé překvapení. Příjemně rozvržená klávesnice bez numerické části s již zmiňovaným červeným lemem působí dobře. A nadšeni budete také z funkčnosti kláves. Jejich zdvih a zpětná zvuková odezva stisku jsou na dobré úrovni. Z perfektní linie vystupují pouze směrové klávesy směrem dolů. Pod nimi je umístěna čtečka otisku prstů, jako jeden z významných bezpečnostních prvků Fujitsu LifeBook E736.

V oblasti kolem klávesnice si lze povšimnout i dostatečně velkého touchpadu se dvěma tlačítky. V jeho prospěch hovoří určitě zvýšená citlivost a dobrá odezva na pohyb. Vpravo nahoře nad klávesnicí se vyjímají diody informující uživatele o stavu notebooku a využití. S dlouhodobějším psaním na Fujitsu LifeBook E736 nebudete mít žádný problém. V tomto směru si lze všimnout drobné flexibility neboli menšího průhybu v oblasti klávesnice při opření obou rukou o tělo notebooku. Někteří to však nemusí ani zpozorovat.

Po otevření Fujitsu LifeBook E736 budete pozornost věnovat nejenom klávesnici, ale i samotnému displeji. Jak už jsme několikrát uvedli, ten nabývá velikosti 13,3“ a z výrobních linek sjel ve dvou variantách provedení. Pro nenáročně je tu verze s HD rozlišením 1 366 x 768 pixelů a 200 cd/m3. Mnohem lepší volbou se však stane varianta s Full HD rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů a 330 cd/m3. Displej tohoto mobilního krasavce lze po technické stránce označit za průměrný, jak z pohledu jasu, tak viditelnosti na slunci.

Výkon potěší v mnoha směrech

Fujitsu LifeBook E736 otevřený

Nyní se ale pojďme přesunout k výkonu.

Fujitsu LifeBook E736 disponuje procesory Intel Core i5 a Intel Core i7 šesté generace. K dispozici jsou dva paměťové sloty, do kterých může být vložena operační paměť o maximální kapacitě až 32 GB. Jde o paměti DDR4 pracující na frekvenci 2 133 MHz. S tímto výkonem bude jakákoliv výpočetní práce na cestách doslova hračkou.

Co se týče grafiky, tak už samotná velikost displeje 13,3“ prozrazuje, že Fujitsu LifeBook E736 není primárně určen k multimediálním záležitostem. A tomu také odpovídá grafická výbava, kterou mimochodem nelze dále rozšiřovat. Využít tak můžete jednu z integrovaných grafických karet podle zvoleného modelu notebooku. Jsou to Intel HD Graphics 510 nebo Intel HD Graphics 520.

Omezovat se nemusíte ani v případě diskové kapacity. Ta začíná na 128 GB a může končit u 512 GB, popřípadě notebook doplníte diskem až 1 TB. Bavíme se pochopitelně o rychlejších pevných discích SSD, které přispějí k celkové rychlosti práce s Fujitsu LifeBook E736.

Fujitsu LifeBook E736 je zajímavou volbou

Výsledné shrnutí notebooku Fujitsu LifeBook E736 bude celkem jednoznačné. Pokud jej pořídíte s novou baterií, můžete se těšit na dlouhou výdrž. Spolehnout se lze hlavně na vyšší výkon a pohodlnou práci. Chybět snad může pouze absence rozšíření grafické karty, jinak nic zásadního mu nelze vytknout.

Přehled modelů LifeBook E736 aktuálně v prodeji.

Fujitsu LifeBook E736


Fujitsu LifeBook E736 přiotevřený


Fujitsu LifeBook E736 otevřený