Starší modely notebooků Fujitsu se pyšnily svou bytelnou konstrukcí. Ta jednoznačně hovořila v jejich prospěch. Pokud uvažujete o flexibilním zařízení, které vám přinese nejenom dostatek výkonu, ale i reprezentativní vzhled a potřebujete numerickou klávesnici, Fujitsu Lifebook E752 by mohla být dobrá volba.

Všechny lifebooky E52 aktuálně v prodeji

Působivý a odolný vzhled

Fujitsu Lifebook E752 se svou stavbou tak trochu vymyká ostatním značkám. A to především v použití výrobního materiálu. Jak už to bývá zvykem u starcích notebooků Fujitsu, nejsou aplikovány žádné hořčíkové směsi, hliník a podobně. Tak tomu rozhodně není.

V případě Fujitsu Lifebook E752 padla volba na tvrzené plasty, které jsou velkým konkurentem hořčíkových směsí. Pokud si myslíte, že s plastem je spojeno povrzávání a podobné neduhy, tak tento model vám takové myšlenky vyžene hodně rychle z hlavy. Plastová základna je velice bytelná a pevná. Masivní provedení se odráží v každém detailu. Na celkové odolnosti se podepisují i ocelové závěsy displeje. Ten lze mimochodem otevřít pod úhlem 180°.

Základními barevnými variantami je černá a šedá, které vytváří velice zajímavou a originální kombinaci v jednotlivých částech notebooku, ať už jde o vnější šasi nebo vnitřní útroby kolem klávesnice a displeje. Vzhledem k tomu, že Lifebook E752 má 15,6“, je potřeba počítat i s odpovídajícími rozměry. Ty jsou 372 x 245 x 35 mm. Hmotnost se v základu pohybuje kolem 2,5 kg.

Bohatá konektorová výbava

Fujitsu Lifebook E752

I když model Fujitsu Lifebook E752 dnes už nepatří k nejmladším kouskům na trhu, nabízí v oblasti počtu konektorů více než běžný standard. Co se týče konektorové výbavy, se určitě nemá za co stydět.

V přední části to dokazuje čtečka paměťových karet SD a konektory pro mikrofon a sluchátka. Nechybí ani manuální vypínání bezdrátové technologie Wifi. Počítat můžete také s Bluetooth. V okamžiku, kdy se přesunete na pravou stranu, budete mít k dispozici vyjímatelnou optickou mechaniku, kterou lze nahradit jinou komponentou. Například v podobě pevného disku. Zde jsou dva porty USB a napájení. Na opačné levé straně máte asi nejbohatší konektorovou výbavu. Od VGA, přes eSATA, DisplayPort, čtečku ExpressCard, zámek Kensington, až po USB. LAN konektor jako jediný naleznete v zadní části notebooku.

Ať už si necháte Fujitsu Lifebook E752 trvale na svém pracovním stole nebo s ním budete cestovat, z pohledu možnosti připojení dalších externích zařízení si jistě nebudete stěžovat.

Displej s několika variantami rozlišení

Jednou z dominantních a nepřehlédnutelných součástí notebooku je samozřejmě displej o velikosti 15,6“. V tomto případě se můžete spolehnout na matné provedení povrchu, které je ideální do vnitřních prostor. Na venkovním slunci neočekávejte žádné velké zobrazovací divy stejně, jako se to týká pozorovacích úhlů. Je třeba přihlížet k tomu, že Fujitsu Lifebook E752 je již nějakou tu dobu na trhu. Pokud nepatříte vyloženě k náročným zákazníkům, kvalita displeje vás určitě nezklame a vyhoví vašim běžným potřebám.

Výrobce osazoval displeje obvykle ve dvou rozlišení. Prvním je HD rozlišení 1 366 x 768 pixel nebo HD+ rozlišení 1 600 x 900 pixel, což přináší trochu detailnější a větší pracovní plochu. Výsledná volba je však individuální záležitostí a závisí na potřebách každého. LED podsvícení displeje je regulovatelné.

Vzhledem k tomu, že Fujitsu Lifebook E752 není primárně určen pro grafické operace, nemůžete očekávat přehnaný výkon v této oblasti. Pro běžnou kancelářskou práci se proto používá integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 4000.

Jak se pracuje na notebooku Fujitsu Lifebook E752?

Fujitsu Lifebook E752 mechanika

Nyní se trochu podrobněji zaměříme na klávesnici. Ta díky velikosti notebooku 15,6“ disponuje běžným rozložením kláves. Nesetkáte se s ničím atypickým a zvyk na klávesy přijde opravdu záhy. Podepisuje se na tom jak povrch jednotlivých tlačítek, tak jejich příjemný zdvih.

Uprostřed klávesnice si můžete povšimnout nenápadného TrackPointu, pro který však Fujitsu neposkytl ovládací tlačítka. Ty se nachází až pod TouchPadem, jemuž náleží. Mezi nimi je také snímač otisku prstů.

Abychom byli v popisu této části Fujitsu Lifebook E752 komplexní, musí padnout zmínka také o praktických diodách pod displejem. Je jich tam celkem pět a budou vás informovat o nejrůznějším chování notebooku. Hned vedle nich je ještě pět tlačítek pro vyvolávání některých aplikací a funkcí. Další z příjemných bonusů.

Pestrý výběr procesorů

Fujitsu Lifebook E752 používá čipovou sadu Intel QM77 Express Chipset, která podporuje technologii Intel vPro. U méně výkonných modelů to může být čipová sada Intel QM76.

Z pohledu procesorů je to různorodé. Výrobce Fujitsu tento produkt osazoval hned několika výkonově odlišnými procesory. Od Intel Core i3, přes Intel Core i5, až po nejvýkonnější verzi Intel Core i7. Ve všech případech jde o procesory třetí generace.

V rámci výkonu vás bude určitě zajímat i velikost operační paměti. Používány jsou moduly DDR3 s frekvencí 1 600 MHz. Dostupné jsou dva sloty, do nichž můžete umístit maximálně 16 GB.

Hlavní výhody a nevýhody notebooku

Fujitsu Lifebook E752 nadchne určitě každého, kdo dává přednost odpovídající konektivitě, originálnímu vzhledu, na současnou dobu velice přijatelnému displeji a vysoké odolnosti. Na druhou stranu musíte počítat s trochu vyšší hmotností a menším TouchPadem pro ovládání.

Všechny lifebooky E52 aktuálně v prodeji

Fujitsu Lifebook E752