Vysoký výkon určený pro náročnější multimédia a výpočetní operace. Skvělý design, bezkonkurenční zpracování a možnosti rozšíření. To je to pracovní stanice HP Workstation Z820, která je pro profesionální užití, jako stvořená.

Přehled modelů HP Workstation Z820 aktuálně v prodeji.

Už letmý pohled na počítač HP Workstation Z820 v provedení Tower budí dojem, že půjde o něco více než jen o běžný stolní počítač. Žebrování v přední části počítače jako by naznačovalo, že tady je chlazení od skutečně silného stroje. Vykrojení v horní části a designové ocelové kryty na bocích, to všechno vytváří elegantní dojem toho, že tato pracovní stanice něco umí. A je tomu tak.

Základní informace o HP Workstation Z820

HP Wordkstation Z820

Začněme rozměry tohoto modelu a zpracováním. Rozměry 525 x 444 x 203 milimetrů jsou přijatelné. Výrobní materiály jsou nadstandardní, ať už jde o plast nebo kov. Velký důraz je kladen na preciznost zpracování i toho nejmenšího detailu. Dominantním prvkem je madlo vpředu nahoře, které elegantně vyúsťuje z žebrování.

Uprostřed se tyčí nepřehlédnutelné logo, po pravé straně několik portů a viditelné označení této modelové řady Z820. V celkovém dojmu lze tomuto černo stříbrnému kompletu těžko něco vytknout.

Výkon, který rozhodně potěší

HP Workstation Z820 otevřený

Model HP Workstation Z820 nenese označení pracovní stanice pro nic za nic. Předkládaný výkon je připraven nabídnout hodně a uspokojit i náročnější uživatele. Dokazuje to například čipová sada Intel C602 Chipset a velice oblíbené procesory Intel Xeon. S pomocí nich je dosaženo maximálního výkonu, k čemuž velkou měrou přispívají i operační paměti. K dispozici budete mít až osm paměťových slotů pracujících na frekvencích 1 600 MHz. A víte, s jak vysokou operační pamětí je tento počítač schopen pracovat? Je to až 512 GB.

Dosažení maximálního výkonu samozřejmě odpovídá i volba grafické karty, která bývá nejčastěji z řady vyšších modelů NVidia. Pohodlně si poradíte nejenom s 2D, ale i náročnější 3D grafikou a nejrůznějšími vizuálními modelacemi.

Výkonný a zároveň dobře vybavený

HP Workstation Z820 z boku

Pracovní stanice HP Workstation Z820 toto nabízí hodně nejenom z pohledu výkonu, ale také konektorové výbavy.

Pokud se zaměříte na vnější části počítače, pak uvidíte vpředu na pravém rámu situovány dva porty USB 3.0, jeden port USB 2.0, mikrofon a sluchátka. Dále se nabízí prostor až pro tři externí prvky o velikosti 5,25“.

Zaměříte-li svůj zrak k zadní části HP Workstation Z820, naleznete čtyři porty USB 2.0, dva porty USB 3.0, IEEE-1394a, sériový port, PS/2 pro myš a klávesnici, dva LAN porty, Line-in, Line-out a mikrofon. S využitím odpovídající grafické karty samozřejmě nechybí ani příslušné konektory tohoto typu.

Ani uvnitř pracovní stanice nebudete o cokoliv ochuzeni. V první řadě vás potěší rovnoměrné rozložení jednotlivých částí a určitá ucelenost. Zkrátka elegance i uvnitř. V relativně velkém těle pracovní stanice je prostor pro čtyři prvky o velikosti 3,5“, šest interních USB 2.0 portů a řada slotů. Tři sloty PCI Express x16, PCI Express x8, PCI Express x4 a PCI.

Rychlost, kam se podíváš

Pracovní stanice HP Workstation Z820 je skutečně povedeným modelem společnosti Hewlett-Packard. V jejím případě se lze kromě působivého designu z vnějšku i zevnitř spolehnout na rychlost ve všech ohledech, a to i díky technologii Thunderbolt pro rychlejší přesun dat. Zkrátka výkonný výpočetní nástroj, který je schopen odvést hodně práce.

Přehled modelů HP Workstation Z820 aktuálně v prodeji.

HP Workstation Z820 otevřený HP Workstation Z820