Vysoký výkon, plná přizpůsobitelnost a design obchodní třídy. Taková je pracovní stanice HP Z840 Workstation splňující všechny požadavky náročného uživatele. Pracovní charakter z tohoto počítače doslova čiší, a to jak z výsledného designu, tak vnitřních parametrů.

Přehled modelů HP Workstation Z840 aktuálně v prodeji.

Atraktivní vzhled v podobě hliníkového šasi

HP Z840 Workstation

Pojďme se na pracovní stanici HP Z840 Workstation podívat pěkně popořádku, tedy nejprve na jeho vnější schránku. U počítače této cenové kategorie je třeba počítat s prvotřídními výrobními materiály. Tím hlavním je kartáčovaný hliník po bocích počítače, na němž je logo "hp".

Přední rámeček je z černého tvrdého plastu přispívajícího k celkové bytelnosti HP Z840 Workstation. Věřte, že pokud tento počítač vybavíte komponentami, stane se z něj pořádný cvalík s hmotností mezi 21,1 až 29,2 kg. Jeho velikost 525,8x444,5x203,2 mm s tím koresponduje.

Z pohledu okamžité použitelnosti jistě oceníte dvě držadla pro uchopení pracovní stanice. Nachází se v horní části na přední a zadní straně. Co se týče přístupnosti vnitřních komponent, na pravém boku najdete vhodný ovládací prvek.

Přední provedení HP Z840 Workstation

Pohled na přední část této pracovní stanice ve vás vyvolá pocit majestátního modelu připomínajícího serverové řešení. Dokazuje to téměř celoplošné žebrování odshora až dolů. Zhruba v polovině HP Z840 Workstation se nachází Slim DVD mechanika a pod ní dvě volné pozice o velikosti 5,25", kam můžete umístit jiné okamžitě přístupné zařízení. Ať už je to další mechanika nebo často používaná čtečka paměťových karet.

Kromě zapínacího tlačítka a několika signalizačních diod nechybí čtyři porty USB 3.0, konektor pro sluchátka a mikrofon.

Zadní část HP Z840 Workstation

HP Z840 Workstation otevřený

V okamžiku, kdy se podíváte na tuto pracovní stanici zezadu, bude vám hned jasné, že s nedostatkem potřebných konektorů asi nikdy bojovat nebudete. Důkazem toho jsou čtyři porty USB 3.0, dva porty USB 2.0, sériový port, PS/2 pro klávesnici a myš, dva integrované konektory LAN, Line-In a Line-Out.

Profesionální interiér

Pracovní stanice HP Z840 Workstation, to nejsou jen ladné křivky navenek. Stačí otevřít boční kryt počítače a profesionálního dojmu se vám dostane také při nahlédnutí do útrob. Vše dokonale uschováno pod jednotlivými kryty, které jsou obvykle po stisku jediného prvku snadno odnímatelné. Rychle a bez obtíží se dostanete k jakékoliv komponentě a zároveň bude vše ladně zakryto.

V horní části se nachází silný 850 W napájecí zdroj. Hned pod ním je k dispozici několik DIMM slotů pro operační paměti DDR4. Vedle prostoru pro dvě 5,25" externí pozice jsou to ještě čtyři 3,5" interní pozice. Nalézt zde můžete šest SATA a šest SAS Ports, včetně dvou portů USB 2.0 a jednoho portu USB 3.0. Dostatek místa se nachází i pro jednotlivé sloty – PCIe Gen3 x4, PCIe Gen3 x8, PCIe Gen3 x16 a PCIe Gen2 x1.

Výkon je doménou číslo jedna

HP Z840 Workstation zezadu

O vnějším vzhledu a rozšiřitelnosti pracovní stanice HP Z840 Workstation toho už víme poměrně dost. Nyní se pojďme zaměřit na to, proč vlastně uvažovat o nákupu takového počítače. Je to pochopitelně výpočetní výkon, který je zajišťován prostřednictvím procesorů Intel Xeon. A to v provedení od Intel Xeon E5-2603 až po verzi Intel Xeon E5-2699. Tento výkon je podpořen i širokou rozšiřitelností operační paměti. Ta může díky více slotům dosahovat kapacity klidně 128 GB.

V rámci výkonu je třeba zmínit nejenom ten výpočetní, ale také ten grafický, protože pracovní stanice HP Z840 Workstation se může stát také nástrojem pro zpracování grafiky a multimédií. Stroje se osazovaly kartami od NVIDIA NVS 310 s kapacitou 1G přes NVIDIA Quadro M400 s kapacitou 8 GB až po nejvyšší řadu NVIDIA Quadro P6000 s kapacitou 24 GB.

O výkonové stránce HP Z840 Workstation rozhodujete svým výběrem sami, a to se týká i diskové kapacity, která může mít podobu klasických, ale i SSD disků. Pohybovat se v tomto směru lze v řádu TB.

Pro ty, kdo vědí, co chtějí

Pracovní stanice HP Z840 Workstation je určen těm, kdo chtějí zaručený výkon bez omezování. I proto je cílení tohoto počítače zřejmé. Hodí se pro ty nejnáročnější…

Přehled modelů HP Workstation Z840 aktuálně v prodeji.

HP Z840 Workstation
HP Z840 Workstation zezadu