Lenovo ThinkCentre M73p představuje ideální pracovní nástroj do kanceláře i domácnosti. Výpočetní technika prezentující moderní vzhled a dostatečný výkon. Léty osvědčená kvalita.

Přehled počítačů Lenovo ThinkCentre M73p aktuálně v prodeji.

Stolní počítače od výrobce Lenovo nabývají nejrůznějších podob. Právě model Lenovo ThinkCentre M73p však poměrně dost utkvěl v paměti mnohých uživatelů, a to jak v domácím, tak v komerčním segmentu. Povedená modelová řada, která nabízí vše, co je k práci zapotřebí.

Lenovo ThinkCentre M73p je vyráběno ve třech variantách. Od Tiny Form Factor, přes Small Form Factor až po Tower. Nejžádanější je střední cesta v podání SFF. My si podrobněji představíme všechny tři.

Lenovo ThinkCentre M73p Tiny Form Factor

Lenovo ThinkCentre M73p Tiny Form Factor

Spojení černého elegantního plastu s kovovými částmi utváří velice bytelný celek. Jednotlivé verze se liší především tím, jaké nabízí možnosti připojení a rozšíření. Lenovo ThinkCentre M73p Tiny Form Factor známé pod zkratkou TFF patří k těm nejmenším.

Přední část je v tomto směru poměrně strohá a nabízí to nejnutnější. Konektor pro sluchátka, mikrofon a dva porty USB 3.0, z nichž jeden je pořád napájený. O něco větší výbavu můžete čekat v zadní části. V závislosti na zvolené variantě to budou až tři porty USB 2.0, DisplayPort nebo VGA a LAN.

Malý počítač Lenovo ThinkCentre M73p TFF obohacený o Wi-Fi a Bluetooth modul slouží spíše těm, kdo bojují s prostorem a jsou nenároční. Stolní počítač totiž neobsahuje žádný slot a není tedy rozšiřitelný.

Lenovo ThinkCentre M73p Small Form Factor

Lenovo ThinkCentre M73p Small Form Factor

Zlatá střední cesta, která sklízí asi největší úspěch. Optimální velikost v kombinaci s možností základního rozšíření. Tento počítač lze postavit nejenom naležato, ale také nastojato. Jeho vzhled už připomíná plnohodnotný počítač, u něhož nechybí nic podstatného.

Lenovo ThinkCentre M73p SFF vás o tom přesvědčí už ve své přední části. Dva porty USB 2.0, konektor pro sluchátka a mikrofon, včetně čtečky paměťových karet. Vzhledem k velikosti varianty Small Form Factor lze očekávat i optickou Slim mechaniku, která může přijít vhod. Vzhled nemá cenu rozebírat. Spouštěcí tlačítko zakomponované v levém roku na elegantním pozadí působí s žebrováním v opačné polovině stolního počítače zkrátka dobře.

Konfigurace Lenovo ThinkCentre M73p SFF přináší odlišné možnosti v rámci zadních portů. V každém případě si přijdete na porty USB 3.0 a USB 2.0, PS/2, LAN, VGA, popřípadě DisplayPort, sériový nebo paralelní port, včetně audio konektorů. Záleží na zvolené výbavě.

Lenovo ThinkCentre M73p SFF disponuje kromě interního reproduktoru i vnitřními sloty PCIe 3,0 x16 a PCIe 2,0 x1. Kromě externí pozice Slim je tu také interní pozice 3,5“ a 2,5“. Stolní počítač je vybaven napájecím zdrojem 240 W.

Lenovo ThinkCentre M73p Tower

Lenovo ThinkCentre M73p tower

Největší verzí stolního počítače Lenovo ThinkCentre M73p je provedení Tower. Na první pohled robustní počítač, který však z přední strany nenabízí nic navíc oproti verzi Small Form Factor. Ať už jde o konektorovou výbavu nebo Slim mechaniku.

O to bohatší ale může být zadní strana, a to opět díky volitelnosti jednotlivých prvků. Od portů USB 2.0, přes USB 3.0 až po VGA, DisplayPort, LAN, PS/2, zvukové vstupy a výstupy, sériový port a paralelní port. Ani zde nemusí chybět bezdrátová technologie Wi-Fi a Bluetooth.

Tower nabízí oproti Small Form Factor snad jen větší rozšiřitelnost z pohledu volných slotů a pozic pro pevné disky a jiné periferie. To je jediný důvod, proč si zvolit právě Lenovo ThinkCentre M73p Tower, a nikoliv SFF.

Vybavení stolních počítačů Lenovo ThinkCentre M73p

Lenovo ThinkCentre M73p lze označit za všestrannou výpočetní techniku, alespoň co se nenáročných operací týče. Ve všech třech velikostních variantách je použita čipová sada Intel H81 Express. Výběr procesorů je poměrně pestrý, od Intel Pentium, přes Intel Core i3, Intel Core i5 až po nejvýkonnější Intel Core i7.

I ostatní prvky promítající se do výkonu Lenovo ThinkCentre M73p jsou totožné. Například počet volných slotů pro vložení operační paměti DDR3 pracující na frekvenci 1 600 MHz. Maximální podporovaná kapacita je 16 GB. Velikost diskového uložiště může být až 1 TB.

Co do výbavy stolního počítače Lenovo ThinkCentre M73p rozhodně patří je grafická karta. U nejmenší verze je použita pouze integrovaná grafika Intel HD Graphics 4400 nebo Intel HD Graphics 4600. To se týká i provedení Small Form Factor a Tower. U těchto větších počítačů však můžete zvolit verzi s externí grafikou. Z výroby se používaly tyto modely – HD8570 s 2 GB, Quadro410 s 512 MB, GT620 s 1 GB, HD8470 s 512 MB, HD7450 s 1 GB a R5 235 s 1 GB. A to už je záruka slušnějšího grafického výkonu.

Nejenom pro vyznavače značky Lenovo

Stolní počítač Lenovo ThinkCentre M73p v libovolné velikost není jen záležitostí vyznavačů výpočetní techniky Lenovo. Svým zpracováním a stále dobrou použitelností najde uplatnění i u mnohých dalších. Pro běžnou kancelářskou práci jde stále o dobře použitelný stroj nabízející vše potřebné. Od kvality zpracování až po přiměřený výkon.

Přehled počítačů Lenovo ThinkCentre M73p aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkCentre M73p TFF

Lenovo ThinkCentre M73p SFF

Lenovo ThinkCentre M73p Tower