I mobilní zařízení vyžadují dostatek výkonu, který může zajistit například model Lenovo ThinkPad T500. Jde o vyšší modelovou řadu této proslulé značky, která má opravdu co nabídnout.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad T500 aktuálně v prodeji.

Dokonalé pracovní prostředí může být připraveno i pro zcestovalé a často se přesunující zákazníky. I Ti totiž mohou za velice příjemných peněžních prostředků dostat opravdu kvalitní a výkonově zdařilý notebook, který ztělesňuje model T500. Jeho technické vybavení je často srovnáváno se stolními počítači, jen s tím rozdílem, že jsou tyto precizní parametry zasazeny do malého a mobilního těla. Slovo „malé“ je v tomto případě na místě. Zmíněný model lze totiž zakoupit nejen v patnáctipalcové verzi, ale také v jejím menším provedení, které čítá pouze čtrnáct palců.

Lenovo ThinkPad T500

Modelová řada Lenovo ThinPad je proslulá právě svým specifickým designem, který byl samozřejmě zachován i v případě tohoto modelu. Jeho černě zbarvené plasty působí poměrně bytelným dojmem, tudíž se nemusíte obávat budoucích vrzajících zvuků či dalších neduhů, kterými mobilní zařízení často trpí po neustálém přemísťování. Součástí celku je standardní vybavení portů, které jsou rozmístěny po třech stranách. Ať už jde o tři porty USB, PCMCIA, VGA, FireWire, ExpressCard nebo čtečku paměťových karet, přijde si na své, jistě každý náročný uživatel.

Precizně provedený design vnitřní výbavy

Na uspořádání jednotlivých kláves pravděpodobně není třeba hledat hlubších nejasností. Vše je provedeno s maximální precizností a přesností, která je modelu Lenovo ThinkPad T500 naprosto vlastní. Uprostřed vnitřního těla notebooku se tyčí klasický TouchPad, který obsahuje i dvě tlačítka pro ovládání flexibilního TrackPointu. Ten je samozřejmě odlišen svým barevným provedením, stejně jako modrá klávesa Enter. Součástí klávesnice jsou ještě čtyři funkční gumová tlačítka, která Vám jistě také značným způsobem ulehčí práci v podobě vyvolání nadefinovaných aplikací či procesů. Vzhledem k jedinečným bezpečnostním předpokladům výrobků Lenovo, nechybí ani praktický snímač otisku prstů. Nic více, nic méně. Celá pevná konstrukce je podtržena kovovými úchyty displeje a poměrně tvrdými plasty. Pro cestovní použití naprosto dokonalá kombinace.

Základna pro tvorbu znamenitého výkonu

Lenovo ThinkPad T500 zapnutý

Těšit se můžete především z vynikajícího výkonu, o který se stará hned několik zásadních prvků Lenovo ThinkPad T500. Kromě procesoru Intel Core 2 Duo je to samozřejmě dostatečné množství operační paměti DDR2. Součástí praktické celku je i pevný disk SATA, který může nabývat odlišných velikostí. Většinu z Vás však jistě zajímá i grafická výbava tohoto notebooku. V jeho podání lze automaticky pracovat s integrovanou grafickou kartou nebo s dedikovanou, která může být samozřejmě mnohem výkonnější. Díky variantě doplnění grafického akcelerátoru máte poměrně otevřené a zajímavé možnosti z hlediska obsluhování grafických aplikací, multimediálních obsahů a procesů podobného charakteru. Pakliže k tomu připočtete i dosti vysoké rozlišení displeje 1680 x 1050 bodů, není o čem diskutovat. I díky těmto specifikacím získal model T500 poměrně značné množství příznivců. Jedinou výtkou matného displeje může být snad pouze menší barevná věrohodnost.

Obávat se samozřejmě nemusíte ani absence bezdrátových technologií, kterými jsou Wifi a Bluetooth. Zajímavé podání zvuku Vám zajistí dvojice reproduktorů, které odpovídají střední kvalitě mobilních zařízení. V případě aplikování nového akumulátoru se můžete pohybovat v rozmezí výdrže kolem čtyř hodin, což je poměrně slušné, vzhledem k nabízenému výkonu. Uvažujete-li o výkonnější pracovní stanici, která by měla být navíc mobilní, je Lenovo ThinkPad T500 poměrně zajímavou volbou, jelikož zaručený výkon značným způsobem kompenzuje minimální neduhy v podobě slabšího barevného podání.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad T500 aktuálně v prodeji.