Notebook Lenovo ThinkPad T570 je dalším zmodernizovaným kouskem předchozího modelu. Mobilní výpočetní technika spadající do klasické obchodní třídy a přinášející něco navíc.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad T570 aktuálně v prodeji.

Pokud notebook Lenovo ThinkPad T570 opticky porovnáte se svým předchůdcem T560, určitě si všimnete černé barvy. To ale není jediné vylepšení, které tento model přinesl. Zlepšil se jak z pohledu fyzické, tak hardwarové výbavy.

Klasický hranatý vzhled

Lenovo ThinkPad T570

Při navrhování modelu Lenovo ThinkPad T570 se asi razilo heslo, co je dobré a funguje, není třeba měnit. To znamená, že spolehnout se můžete na typický hranatý design. Jen v černějším provedení než předchůdce, s trochu drsnějším povrchem a patřičnou kvalitou zpracování. Plastové tělo je obohaceno o uhlíková vlákna, což je pozorovatelné při zacházení s notebookem a také při jeho otevírání a zavírání. Displej je mimochodem přichycen prostřednictvím dvou kovových závěsů a umožňuje vyklopení o 180 stupňů. Při jeho otevírání se budou hodit obě ruce.

Z pohledu konstrukce a celkového vyhotovení lze Lenovo ThinkPad T570 považovat za kvalitní a stabilní kousek, který neurazí ani svou velikostí. Notebook s velikostí 15,6“ se pyšní rozměry 365,8 x 252,8 x 19,95 - 2,2 mm. S ní pochopitelně koresponduje i samotná hmotnost 1,97 kg.

Výkon notebooku je jistě dostačující

Pojďme se na model Lenovo ThinkPad T570 zaměřit nejprve z pohledu výkonu. Notebook byl dodáván hned s několika typy procesorů. Jednu skupiny tvoří šestá generace procesorů Intel Core i5 a Intel Core i7. Tyto modely jsou zároveň dodávány s integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 520.

Ještě výkonnější jsou procesory sedmé generace. Také v jejich případě jde o procesory Intel Core i5 a Intel Core i7. U nich se používá integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 620. Výjimkou není ani řešení s dedikovanou grafickou kartou NVIDIA GeForce 940MX s pamětí 2 GB.

Podporu výkonu lze očekávat i z pohledu operačních pamětí. Díky dvěma slotům DDR4 pracujících na frekvenci 2 400 MHz lze docílit maximální kapacity až 32 GB.

Co využijete při každodenním používání?

Lenovo ThinkPad T570 displej

Lenovo ThinkPad T570 je obchodním notebookem, který má hodně co nabídnout po všech stránkách. A jednou z nich je také konektivita. Díky pestré konektorové výbavě k němu připojíte spoustu příslušenství. Rozhodně to nebude z přední ani zadní strany, což by bylo hodně nepraktické. Ty zbývající dvě toho však poskytují dostatek.

Vlevo vám nebude chybět jak port USB 3.0, tak USB-C Gen2, včetně typickýho SlimTip napájecího konektoru využívaného u notebooků Lenovo. Pravá strana notebooku bude ještě bohatší. Dva porty USB 3.0, HDMI 1.4, RJ45, čtečka karet SD, kombinovaný audio konektor a zámek Kensington. Nechybí ani Wi-Fi modul a Bluetooth.

Dotykový displej s IPS

Stejně, jako předchozí modely notebooků Lenovo, tak i ThinkPad T570 je nabízen v několika variantách provedení s odlišným displejem. Základní verze předkládá HD rozlišení 1 366 x 768 pixelů, ta vylepšená pak sází na rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů, tedy Full HD. Pokud zvolíte variantu s IPS displejem, domůžete se vyššího kontrastu 1 000:1, ale také vyššího jasu 300 nitů. Právě displeje s Full HD rozlišením mohou být navíc dotykové, což do jisté rozšiřuje možnosti používání.

Jediná malá výtka může padnout k barevnosti displeje a k jeho obecným vlastnostem, které tuto zobrazovací plochu řadí k běžnému průměru. Lepší bude jistě provedení IPS. To dané neduhy do značné míry eliminuje.

Klávesnici není co vytknout

Lenovo ThinkPad T570 zapnutý

Když se na notebooku Lenovo ThinkPad T570 pustíte do práce, budete nadšeni. Výrobce i v tomto případě použil chiclet klávesnici s označením Precision Keyboard. To vypovídá o mnohém. Je to příjemný zdvih kláves, dostatečné podsvícení, praktický tlakový bod kláves, zpětná vazba a podobně. Psát se vám na této klávesnici bude opravdu dobře.

A to se týká ovládání celého notebooku, k čemuž mimo jiné přispívají i další ovládací prvky. Na mysli máme trackpoint a touchpad. Obojí v kombinaci s dalšími ovládacími tlačítky. Touchpad se pyšní standardní velikostí 10 x 7 cm.

Další podstatné informace

Lenovo ThinkPad T570 je dostupné s klasickým i rychlejším SSD diskem. V závislosti na typu provedení lze zvolit SATA 2,5“ nebo M.2 PCIe NVMe. Maximální kapacita může s přehledem dosahovat 512 GB. Notebook je vybaven dvěma reproduktory umístěnými zespodu. Jejich zvukový projev je celkem vyvážený, ať už jde o střední nebo vysoké tóny. Zahřívání notebooku při vyšší zátěži je standardní. Ventilátor při chlazení z hlediska hluku nikterak nevybočuje svým zvukovým projevem a je slyšitelný až při větším výkonu.

Je tedy patrné, že Lenovo ThinkPad T570 představuje v segmentu 15,6“ velkých notebooků velice zajímavou variantu obchodního nástroje vůči konkurenčním produktům.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad T570 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkPad T570

Lenovo ThinkPad T570 displej

Lenovo ThinkPad T570 zapnutý