Lenovo ThinkPad T60p lze bez jakýchkoliv okolků označit za robustního a nedobytného cvalíka, který zároveň působí lehkým a jednoduchým designem. Typická modelová řada ThinPad T, která si pro vášnivé milovníky této architektury připravila opět něco nového a poutavého.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad T60, T60p aktuálně v prodeji.

Míry 329 – 268 – 31

Lenovo ThinkPad T60p z boku

První oční kontakt s tímto modelem možná u většiny zájemců vytvoří pocit mohutného a tlustého notebooku. Výše zmíněné rozměry mohou tomuto výroku zdárně sekundovat, avšak dojem je to opravdu pouze zběžný. Po bližším prozkoumání a možnosti ohmatání ThinkPad T60p dospějete k názoru, že jde o velice štíhlý, ale zároveň dosti propracovaný design. Ten se bezesporu pyšní pevnou konstrukcí, stejně jako předchozí a jiné modely řady T.

Při zmáčknutí jakéhokoliv místa nebo strany notebooku se nedostaví žádné skřípající zvuku, ani jinak se deformující plasty. Jediným citlivějším místem může být levá dolní část, ve které je umístěn prostor pro čtečku paměťových karet. Tvrdé plasty i kovové úchyty displeje nenesou oproti předchozím modelům žádnou větší změnu, která by ubírala na propracovanosti tohoto přístroje.

Poodhalme tajemství pevné konstrukce

Lenovo Thinkpad T60p zepředu otevřený

Po odklopení displeje čeká majitele nádherný pohled na vnitřní psací útroby tohoto produktu a několik přehledných světelných diod. Klávesnice, která je rozmístěna do sedmi řad nabízí absolutně bezproblémové rozložení jednotlivých prvků. Ke komfortnějšímu psaní bezpochyby přispějí i tvarovaná tlačítka a jejich matný povrch. Pro rychlou práci je navíc doplněn již nezaměnitelný Trackpoint, který oplývá přiměřenou citlivostí a přesnou ovladatelností. Pro zastánce konkurenčního řešení je součástí i vybavený Touchpad. K profesionalitě a praktičnosti se poté přidává i snímač otisku prstů.

Pod tělem klávesnice se nachází ještě několik potřebných portů a nástrojů pro dokonalou mobilní práci. Všechny tyto prvky jsou umístěny především na bocích notebooku. V pravé části je to optická mechanika s USB porty a v levé části je situován zbytek nutných konektorů a vstupů. Pokud zabrousíme ještě níže, narazíme na baterii, která může být jak 9článková s vysokou kapacitou a výdrží, tak 6-ti článková, která nižší provozní dobu vynahrazuje poměrně zajímavým úbytkem hmotnosti.

Lenovo ThinkPad T60p s pohledem na touchpad

Ani displejem T60p neudělá žádnou ostudu. Velice kladným způsobem budete překvapeni z čitelných bočních pohledů, širokého zobrazovacího úhlu nebo z dostatečného jasu a barevného schématu. To vše je možné sledovat na panelech o rozměrech 14“ nebo 15“ palců. V obou případech se jedná o poměr stran 4:3, který již není moc vídaný. V případě menší varianty lze dosáhnout rozlišení až 1600 x 1200 pixel, což představuje úctyhodnou pracovní plochu.

Právě zmíněný displej je hlavní předností a silnou zbraní modelu s označením T60p. Modelová řada s přídavkem ,,P“ v názvu představuje špičku mobilních technologií, co se týče výsledného zobrazení. Tomu je také úměrně nakonfigurována grafická karta, která disponuje dostatečnou pamětí a v první řadě okouzlujícím výkonem. Ten se objevuje vždy na předních příčkách v porovnání s konkurencí, pokud jde o grafické testy a náročné vizuální práce.

Co lze očekávat od Lenova ThinkPad T60p?

Lenovo ThinkPad T60p v zavřeném stavu

Tuto otázku je možné shrnout do jedné a přesné odpovědi. Je možné předpokládat pouze dokonale propracovaný a nesmrtelný design s přísadou technicky vybaveného stroje, který je schopen podpořit každého náročného pracovníka či obchodníka na jeho dlouhých cestách. Špičkou tohoto nepotopitelného ledovce jsou jistě i zabezpečovací utility, kterými je Lenovo ThinkPad T60p vybaveno. Nevídaně rychlým a profesionálním způsobem tak můžete provádět zálohy dat a jiné nezbytně nutné činnosti. V porovnání se současnými a moderními notebooky se jedná o zlomové a komplexní zpracování, které zkrátka nikdy nevyjde z módy.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad T60, T60p aktuálně v prodeji.