Ultrabook Lenovo ThinkPad X260 představuje malý psací stroj na cesty. Snadno přenosný notebook, jehož doménou je vysoká mobilita. Taková malá kancelář na cestách.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad X260 aktuálně v prodeji.

Stále více přibývá lidí, kteří pracují na cestách. Vyžadují mobilní zařízení, s nímž dokáží vyřídit vše potřebné a zároveň jim nebude na obtíž. Přesně takovou charakteristiku ThinkPad X260 splňuje. Je to malý notebook o velikosti 12,5“. Spojuje výkon, pevné šasi a bezpečnostní funkce a navíc je cenově dostupný.

Malý a zároveň reprezentativní

Lenovo ThinkPad X260

Co se týče vzhledu a konstrukce, matně šedý plastový rám je dostatečně pevný. Lehce pogumovaný povrch přispívá k jistějšímu držení a skleněná vlákna v dolní části jsou dokonalým vyztužovacím materiálem. Za kvalitní lze označit i dva malé závěsy displeje působící pevným dojmem. Displej s tělem notebooku dokonale lícuje.

Rozměry modelu Lenovo ThinkPad X260 jsou vzhledem k velikosti 12,5“ přijatelné. Notebook má míry 305,5x208,5x20,3 mm, přičemž hmotnost se pohybuje kolem 1,3 kg. To znamená, že je to poměrně malý pracovní nástroj, který schováte téměř do jakékoliv tašky.

Dobře vybavený pro kancelář

Lenovo ThinkPad X260 se nemusí stát jen hračkou na cesty. Může být hodnotným pracovním nástrojem. Vzhledem k tomu, že jde o menší ultrabook, je třeba počítat s omezenější konektorovou výbavou. I když dostatečnou pro mobilní kancelář.

Rozmístění jednotlivých portů a konektorů v žádném případě nenarušuje elegantní vzhled ThinkPadu X260. To znamená, že v zadní části nenajdete žádný konektor, ani v té přední. Vše je z praktického důvodu rozloženo po stranách.

Vlevo je to konektor pro napájení, Mini DisplayPort, HDMI, dva porty USB 3.0 a čtečka karet SmartCard. Vpravo máte k dispozici kombinovaný audio konektor, čtečku karet SD, slot pro SIM kartu, LAN a zámek Kensington. Nic více, nic méně. Pro Lenovo ThinkPad X260 naprosto dostatečná výbava.

Práce na malém mobilním zařízení

Lenovo ThinkPad X260 zezadu

Spousta lidí přecházejících z klasických notebooků o velikosti 15“ a více si pokládá otázku, jaká může být taková práce na malém přenosném ultrabooku s úhlopříčkou 12,5“? Je to vůbec pohodlné? Tak právě na tuto otázku můžeme odpovědět, že to není vůbec špatné.

Lenovo ThinkPad X260 totiž disponuje velice pohodlnou a pevnou klávesnicí, jejíž funkčnost je ověřena na mnohých modelech. Lenovo v tomto směru rozhodně nešlo neznámou cestu. Plnohodnotné rozložení kláves a jejich vynikající tvar přispívají k přesnému a rychlému psaní bez jakéhokoliv omezování. Přínosem vám v tomto směru bude dvoustupňové podsvícení klávesnice a velice tichý zvuk při stisku kláves. Na cestách nebudete psaním nikoho rušit. Jediným tlačítkem navíc je to zapínací umístěné v pravém horním rohu vedle klávesnice.

V jejím středu se nachází typický červený TrackPoint a nechybí ani Touchpad. Jeho velikost je úměrná velikosti X260, takže nějakých 8,7x5,3 cm. Dobře se vám na něm bude pohybovat a provádět různá gesta.

Vynikající klávesnice je pochopitelně jen polovinou úspěšné a komfortní práce. Tu druhou tvoří ještě displej o úhlopříčce 12,5“. Z výroby máte možnost zakoupit jeden ze tří typů displejů. Ten základní je TN displej s HD rozlišením 1366x768 pixelů. Jeho vylepšenou verzí je IPS displej se stejným rozlišením.

A tou nejlepší variantou je FHD IPS displej s rozlišením 1920x1080 pixelů. V závislosti na volbě konkrétního displeje se dopracujete k horším nebo lepším zobrazovacím parametrům. Zkušennosti s prací jsou převážně pozitivního rázu.

Lenovo ThinkPad X260 umí být výkonné

Lenovo ThinkPad X260 klávesnice

Tento malý notebook lze označit nejenom za krásnou a elegantní součást pracovní výbavy, ale i za výkonného pomocníka. Pro primární účely je vybaven naprosto dostatečným procesorem. Jde o procesory Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7, takže na své si přijde opravdu kdokoliv. Záleží na tom, jak nároční z pohledu výkonu budete. V každém případě počítejte s tím, že tento model má integrovanou grafickou kartu Intel. Pro zpracování multimédií primárně neslouží.

V rámci výkonu na notebooku Lenovo ThinkPad X260 oceníte například podporu operační paměti do 16 GB nebo výběr z pevného uložiště. Standardní HDD byly dodávány s kapacitou 500 GB až 1 TB, popřípadě lze zvolit SSD disky o velikosti až 512 GB.

I ty nejmenší detaily potěší

Abychom cestovní ultrabook Lenovo ThinkPad X260 představili opravdu komplexně, nesmíme zapomenout ještě na několik málo detailů. Je to například bezdrátová výbava Bluetooth a Wifi. Nechybí zvukové podání Dolby Advanced Audio 2, ani webová kamera 720 HD umístěná v rámečku nad displejem. Zkrátka vše potřebné pro pohodlnou práci, zábavu či studium na cestách. Lenovo ThinkPad X260 má v tomto ohledu široké možnosti využití.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad X260 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkPad X260
Lenovo ThinkPad X260 zezadu