Lenovo ThinkPad X270 je kvalitním mobilním společníkem. Malý, dostatečně výkonný a ani z pohledu designu jistě neudělá ostudu. Notebook jako stvořený pro pracovní cesty.

Přehled notebooků Lenovo ThinkPad X270 aktuálně v prodeji.

Notebook Lenovo ThinkPad X270 má za sebou celkem dlouhou cestu vývoje a je pravdou, že všechny jeho generace byly úspěšné. Tento model si zkrátka drží svůj standard a mezi menšími notebooky s úhlopříčkou 12,5“ patří stále k tomu často vyhledávanému.

Kvalitní materiál jako odrazový můstek

Lenovo ThinkPad X270

Lenovo ThinkPad X270 je oblíbeným notebookem nejenom pro svůj výkon, ale také pro své zpracování. Plasty vyztužené hořčíkem, vybrané části opatřené gumovým potahem, malé a pevné panty a důraz kladený na celkovou stabilitu. I když na těle notebooku můžete najít nějaké malé mouchy, jeho celkový koncept je propracovaný a připraven na náročné používání. Ostatně, vždyť právě k cestování byl stvořen.

Určitě se nemusíte obávat žádného povrzávání a něčeho podobného. Displej je možné odklopit až o 180 stupňů. Při tomto pohybu nedochází k výraznějším ohybům nebo jiným deformacím. Příjemná je také velikost notebooku Lenovo ThinkPad X270, který má rozměry 305,5 x 208,5 x 20,3 mm a jeho hmotnost je od 1,27 do 1,52 kg podle kapacity zvolené baterie. To jsou z hlediska mobility velice příjemné parametry.

Právě kompaktnost je asi tou největší předností tohoto modelu, s nímž se velice pohodlně manipuluje a zachází.

Výbava odpovídající velikosti

Notebook Lenovo ThinkPad X270 má pouhých 12,5“, takže od něho nikdo nemůže očekávat boky poseté hromadou portů. Jeho výbava je však vzhledem k velikosti dostatečná. O tom se můžete přesvědčit vpravo, kde najdete kombinovaný audio port, USB port 3.0, čtečku paměťových karet SD, slot pro SIM kartu, LAN a zámek Kensington. V porovnání s jinými notebooky takové velikosti získáte určitě o něco více.

Přední ani zadní strana pochopitelně neobsahují nic dalšího, ať už z důvodu praktičnosti, tak výsledného vzhledu. Lenovo ThinkPad X270 umí komunikovat také bezdrátově, a to prostřednictvím Bluetooth a Wi-Fi.

Jak si vede 12,5“ velký displej?

Lenovo ThinkPad X270 zapnutý

Lenovo ThinkPad X270 je o kompromisem, a jeden z nich je právě v podání kvality displeje. Ti opravdu nároční uživatelé mohou notebooku vytknout nižší barevné pokrytí a trochu tmavší displej. Nejde však o nic hrozného a někteří to dokonce ani nemusí považovat za slabinu.

Úhlopříčka 12,5“ nabízí dostatečné rozlišené 1 366 x 768 pixelů. Model kromě HD rozlišení vyšel také ve FHD rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů. Poměr stran 16:9, LED podsvícení, příjemný kontrast i pozorovací úhly. Běžná práce s notebookem Lenovo ThinkPad X270 nebude z tohoto pohledu nikterak omezující. Oproti menší úrovni jasu oceníte třeba krátký čas odezvy. Používání na přímém slunci nemusí být až tolik komfortní. Uprostřed horního rámečku displeje je umístěna webová kamera.

V okamžiku, kdy otevřete notebook Lenovo ThinkPad X270, vás určitě zaujme krásná klávesnice. Zdání ale trochu klame. Při podrobnějším zkoumání zjistíte, že klávesy jsou o něco užší, což ztěžuje psaní, zvlášť napoprvé. Naštěstí se na to se dá vcelku rychle zvyknout a po krátké době budete psát bez jediného překlepu.

Klávesy jsou hladké a velice pohodlné na omak. Ideální, tlumený a tichý tlakový bod ocení bezpochyby každý. I to, že si klávesy můžete nechat podsvítit ve dvou úrovních. Tohle všechno přispívá k příjemnému užívání a tento prvek lze tak označit na výbornou.

Do malé klávesnice se mimochodem vešel i TrackPoint a nesmí chybět ani TouchPad s funkčními tlačítky. Ten sice není moc velký, ale díky jeho citlivosti se s ním notebook snadno ovládá. Chybět vám v prostorách klávesnice nebude ani čtečka otisku prstů nebo zapínací tlačítko na pravém rámečku základny.

Výkon je silnou stránkou Lenovo ThinkPad X270

Lenovo ThinkPad X270 otevřený

Místo, kde rozhodně nemusíte hledat žádné kompromisy se ukrývá pod bytelným šasi. Právě tady se nachází srdce notebooku Lenovo ThinkPad X270. V závislosti na volbě konkrétní varianty jsou to procesory šesté a sedmé generace Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7. O výkon v tomto případě bude jistě postaráno. Ty nejsilnější procesory dosahují frekvence 3,9 GHz a velikost jejich cache paměti je 4 MB. Při vyšší zátěži počítejte s trochu větším zahříváním a častějším spouštěním ventilátoru.

Zpracování výpočetních operací ovlivňují samozřejmě i ostatní prvky. Tím dalším je operační paměť. Použití modulů DDR4 s frekvencí 2 133 MHz jsou toho jasným důkazem. Maximální podporovaná kapacita je 16 GB. To je pro práci naprosto dostačující.

Pokud jde o grafickou kartu, notebook Lenovo ThinkPad X270 není primárně určen ke zpracování náročných multimédií, což ostatně dokazuje i velikost displeje. Proto je aplikována jedna z těchto karet – Intel HD Graphics 520 nebo Intel HD Graphics 620.

Strádat nebudete ani z pohledu diskové kapacity, která je vzhledem k minimalistickému vzhledu notebooku řešena prostřednictvím SSD disků. Ty dosahují kapacity 128 GB až 256 GB.

Kde najde Lenovo ThinkPad X270 uplatnění?

Otázka, na kterou neexistuje jednoznačná odpověď. Vzhledem k výše uvedenému popisu je zřejmé, že Lenovo ThinkPad X270 použijí nejenom obchodníci na cestách, ale také pracovníci v rámci firemních prezentací. Hodit se může doma a při pravidelných výletech, kdy budete mít při sobě plnohodnotný notebook se vším všudy. Lenovo ThinkPad X270 v tomto směru asi jen tak někoho nezklame.

Přehled notebooků Lenovo ThinkPad X270 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkPad X270


Lenovo ThinkPad X270 zapnutý


Lenovo ThinkPad X270 otevřený