Dell U2415b je monitor s prvotřídními funkcemi, pestrou konektivitou a mimořádným zobrazením. Spolehlivý a úsporný elegán, který má co nabídnout.

Přehled monitorů Dell U2415 aktuálně v prodeji.

Monitor Dell U2415b se od svých předchůdců liší na první pohled. Moderní vzhled s tenkými rámečky kolem displeje je toho jasným důkazem. A ani z pohledu použitých technologií a prezentovaného obrazu nikterak nezahálí, ba naopak.

Elegantní a nadčasový vzhled

Dell U2415b

Dell U2415b bude jistě reprezentativní součástí jakéhokoliv pracovního stolu. Vyšší modelová řada oproti těm předchozím totiž přináší tenké rámečky kolem displeje. A to z obou stran a nahoře. Ve spodní části je rámeček širší, protože je do něj zakomponováno samotné logo společnosti Dell a mimo jiné tu vpravo nechybí několik ovládacích prvků včetně zapínacího/vypínacího tlačítka.

Rozměry monitoru bez stojanu jsou 532,2x350,6x45,7 mm. Takže drobný úbytek na velikosti díky tenčím rámečkům tu asi je. Hmotnost IPS panelu je 4,25 kg. Tento údaj vám přijde vhod v okamžiku, kdy se budete snažit monitor připevnit ke stěně za pomoci rozhraní VESA, jímž mimochodem disponuje. Pokud budete využívat monitor Dell U2415b včetně elegantního stojanu, pak jsou rozměry následující. Výška se díky stavitelnosti 115 mm pohybuje mezi 402,9 mm až 517,9 mm, šířka je stejná 535,2 mm a hloubka bude 205 mm. V této sestavě je třeba počítat s hmotností 8,35 kg.

Tenký, a přitom dostatečně vybavený

Monitor Dell U2415b na první pohled vypadá jako pěkný „střízlík“. Přesto nabízí poměrně bohatou konektivitu, která je dostupná hlavně vzadu. To vše ukryto pod nenápadným krytem. Ten přispívá k uhlazenému designu těla monitoru.

Vzhledem k tomu, že monitor Dell U2415b je určen i pro profesionální použití, lze toho očekávat hodně. Jsou to dva konektory HDMI a po jednom konektoru Mini DisplayPort a DisplayPort. Nechybí ani výstup DisplayPort a zvukový výstup, kam je možné napřímo připojit reproduktory. Jeden z portů USB 3.0 slouží pro propojení s počítačem, díky čemuž získáte vzadu čtyři porty USB 3.0 pro připojení nejrůznějších periferií. Ten pátý nabízí i možnost nabíjení baterií. Dell U2415b je v tomto směru skutečně bohatě obdařen.

Příjemná práce s monitorem

Dell U2415b zezadu

Pokud si chcete monitor Dell U2415b přizpůsobit vlastním potřebám, máte samozřejmě možnost. O mnohé se postará nastavitelný stojan. Díky němu lze posouvat monitor nejenom do výšky, ale lze jej také naklánět a natáčet. Výjimkou není ani otáčení ve směru nebo proti směru hodinových ručiček.

Součástí šedivého stojanu je integrovaný otvor pro kabely, kudy je můžete vést, aby se nevzhledně nepovalovaly za monitorem. Společnost Dell v tomto směru myslela i na ty nejmenší detaily.

24,1“ s FullHD rozlišením

Monitor Dell U2415b má úhlopříčku 24,1“, která v přepočtu dosahuje velikosti 61,1 cm. Širokoúhlý IPS displej má poměr stran 16:10 a FullHD rozlišení 1920x1080 pixelů při 60 Hz. Povrch monitoru je opatřen antireflexní vrstvou. Monitor disponuje technologií LED.

Mezi další důležité parametry patří délka odezvy 6 ms, jas 300 cd/m2, kontrastní poměr 1000:1 a vynikající pozorovací úhly. Pokud se budete na monitor dívat z maximálního úhlu 178° ve vodorovné či svislé poloze, vždy pro vás bude dobře čitelným.

Více monitorů vedle sebe

Na závěr lze zmínit ještě jeden přínos tenkého rámečku monitoru Dell U2415b. Díky němu máte možnost použít i dva nebo více monitorů vedle sebe. Pro uchycení dvou monitorů ostatně slouží speciální stojan od společnosti Dell. Tloušťka rámečku 6,9 mm je zkrátka elegantním i praktickým přínosem.

Když k monitoru Dell U2415b připočtete jeho bohatou konektivitu, úsporný režim, dlouhodobě odzkoušenou spolehlivost a podání zobrazených barev, teprve poté oceníte jeho přínos doma či v kanceláři. Na své si v tomto ohledu přijdou hlavně náročnější uživatelé.

Přehled monitorů Dell U2415 aktuálně v prodeji.

Dell U2415b
Dell U2415b zezadu