I vývojová řada Dell Latitude šla svého času rychlým a nezadržitelným tempem kupředu. Prvním dvoujádrovým notebookem této značky se stal právě zmíněný model D620. Pojďme si představit jeho nejsilnější charakterové stránky.

Přehled modelů Dell Latitude aktuálně v prodeji.

Pevnost čišící již z prvního pohledu

Dell Latitude D620

Modelovou řadu Latitude lze bez jakýchkoliv okolků označit za zařízení, které je primárně určeno spíše pro pracovní účely, čemuž napovídá samotná konstrukce a vybavení notebooku. Lze ho samozřejmě uplatnit ale i na domácí použití. Podlouhlý tvar prozrazuje mnohé o poměrovém uspořádání displeje, které je v tomto případě širokoúhlé. Typická světlá šedá je hlavní barevnou dominantou vnější části Dell Latitude D620. Díky přísadám hořčíkové slitiny působí plastový kryt velice pevným a dobrým dojmem. Ani časté a pravidelné otevírání notebooku nesnižuje žádným způsobem onu odolnost a stálost použitých plastů. Díky tomu se lze vyvarovat i některým nepříjemným problémům, které touto činností někdy vznikají, jako jsou pověstné ,,oslí uši“ u displeje.

Kromě lehce zaoblených tvarů a bytelné konstrukce je zákazníkovi nabídnuta i další řada opatření a zabezpečení, které se týkají hlavně vnitřních částí zařízení. Tím nejpodstatnějším prvkem je bezpochyby pevný disk, který je chráněn technologií StrikeZone, která dokáže v případě nečekaných pádů a nárazů rychlým způsobem ochránit uložená data. Další bezpečnostní prvky se skrývají hlavně v univerzálních utilitách, které se zabývají zabezpečením dat a zálohováním.

Praktický displej a moderní klávesnice

Na začátku recenze jsme již zmínili, že Dell Latitude D620 disponuje širokoúhlým displejem o velikosti 14,1“ palce. Nabízí se ve dvou druzích rozlišení displeje: WXGA s parametry 1280 x 800 pixelů a WXGA+ s parametry 1440 x 900 pixelů. Matný povrch a široká plocha jsou nesmrtelnou kombinací pro jakoukoliv práci. Zobrazovací oblast je vybavena i snímačem okolního světa, tudíž je regulace v případě provozu na baterie plně automatická. Samotný kontrast i jas působí dobrý dojmem a jejich finální podoba je dostatečná. Pouze v temnějších scénách lze postřehnout více jasu v dolní části displeje.

Dell Latitude D620 s širokoúhlým displejem

Pokud jde o klávesnici, nezaznamenal tento model žádných výrazných obměn. Designově skvěle řešené okolí tlačítek a jejich maximálně účelné rozložení přináší pohodlnou a rychlou práci. Na to má jistě vliv i samotný tvar tlačítek, TrackPoint nebo přesný TouchPad. Součástí celého celku je i další zabezpečovací prvek, který představuje snímač otisku prstů. Ani při rozložení jednotlivých portů nelze očekávat žádné zásadní změny oproti předchozím modelům – 4 porty USB, VGA, LAN, modem, audio, PCMCIA a čtečka paměťových karet. Příjemným vylepšením může být světelný indikátor nabití baterie, který je umístěn ze spodu notebooku.

Nešvary notebooku Dell Latitude D620

Pozor na grafický čip Dell Latitude D620

Dle zakoupeného modelu a konfigurace je možné očekávat velice zajímavé technické parametry, které si poradí s náročnějšími pracovními procesy a grafickým zpracováním. Modely notebooku Dell Latitude D620 byly dostupné buď s chipem Intel Media Accelerator 950 nebo grafickou kartou Nvidia Quadro NVS 110M (64 or 128 MB paměti). Všechny modely s grafickou kartou Nvidia jsou náchylné na poruchu grafického chipu. Je to způsobeno cyklických střídáním teploty a kolísavou termální expanzí. Stojí za tím výrobní chyba u Nvidie, která způsobila značné problémy nejen u některých notebooků od Dellu, ale i u dalších produktů značek HP, Compaq a Apple. Závada se může projevovat nepravidelnými pruhy na samotném displeji nebo jeho celkovou nefunkčností. Společnost Dell vydala pro tyto vadné čipy opravnou aktualizaci BIOSu.

Doporučujeme zakupovat produkt alespoň s roční záruční dobou, při které si ověříte funkčnost notebooku při zatížení a vyvarujete se ztrátě investice.

Odolný společník na dlouhé cesty

Přes výše zmíněnou vadu několika vyrobených sérií, které byly vpuštěny do oběhu, lze Dell Latitude D620 označit za výkonného a především odolného společníka při různých pracovních cestách. Výhodou modelu je dostatečná výdrž baterie, rozsáhlá nabídka komunikačních technologií a stále nadčasový vzhled. Výběrem tohoto pověstného modelu jistě neuděláte chybu ani krok zpět.

Přehled modelů Dell Latitude aktuálně v prodeji.