K těžení kryptoměn potřebujete nejenom vhodný hardware, ale také software. Zjistěte, jaká řešení se vám na trhu nabízí a co takové programy vlastně umí.

Chtěli byste se těžbě věnovat ve velkém?
HW pro těžbu kryptoměn zakoupíte v sekci HW pro mining.

Těžení kryptoměn není pouze hardwarovou, ale i softwarovou záležitostí. Málokdo si uvědomuje, že právě programové vybavení může mít podstatný vliv na stabilitu a výkon, respektive samotné nastavení. Při hledání vhodného softwaru si na své přijde každý.

Výběr vhodného softwaru

Program kryptoměny

Volit můžete z bezplatných a placených variant. Obecně lze říci, že si takový program vyberete a základě poptávky a aktuálního algoritmu směřujícího k nejvýhodnější těžbě. Následně provedete zadání své adresy jako těžaře a vše nastavíte. V rámci hromadných těžeb mohou být doinstalovány nejrůznější externí doplňky. Poté už se můžete pustit do obsluhy softwaru, který toho mnohdy přináší více než dost.

    • Přehled o zůstatku.
    • Zobrazení výdělečnosti s daným výkonem.
    • Nastavení frekvence výplat a podobně.

Těžby kryptoměn na Windows a jiných systémech

V rámci těžebního softwaru zmíníme programy, které jsou dostupné pro operační systém Microsoft Windows. Je to například NiceHash založený na maximální jednoduchosti. Ten navíc automaticky těží kryptoměny s největším ziskem. Jeho alternativou je například Claymore, kde stačí zadat ETH adresu a připojit se k těžebnímu poolu. Ještě, než se s ním pustíte do jakékoliv těžby, vyplatí se provést důkladné nastavení. To je v tomto případě celkem podrobné. Využít můžete například dual miningu. Zmínit lze ovšem i další softwary.

    • MinerGate
    • Geth
    • Ethminer
Software kryptoměny

Někdy může být využití operačního systému Microsoft Windows trochu problematické a vyplatí se sáhnout po řešení založeném na Linuxu. Kapitolou samou o sobě je pak Ethos, což je operační systém pro těžební RIG. Mnohdy Vám pro spuštění takového softwaru stačí jen flashdisk, i když SSD disk bude z pohledu rychlosti jistě lepší volbou.

Zapomínat bychom neměli ani softwary jako CryptoMiner, CGMiner, BFGMiner, BitMiner, EasyMiner, BTC Miner a mnohé další. Řada z nich slouží pro těžení konkrétní kryptoměny, jiné jsou z tohoto pohledu daleko flexibilnější a podporují více kryptoměn. Například takový BitMiner využijete pouze pro těžení bitcoinu. Pokud patříte k majitelům nového hardwaru, zaměřte se na Poclbm. Program využívá moderních GPU a je vhodný pro experimentování.

Simplemining.net pro těžbu kryptoměn

Samostatnou kapitolu si zaslouží těžební software známý pod názvem Simplemining.net. Ten neběží na operačním systému Microsoft Windows. Je založen na operačním systém Ubuntu a jeho název je SMOS. Mezi jeho výhody patří například to, že není třeba stahovat software pro každou měnu, jelikož má většinu z nich integrovaných. Právě proto je často označován, jako komplexní řešení. A co dalšího byste o něm měli vědět?

    • K dispozici jsou tři druhy operačních systémů pro různé grafické karty.
    • Snadno s ním provedete vytvoření USB flashky.
    • Široké možnosti nastavení a konfigurace.
    • Umožňuje taktování GPU a volné navýšení výkonu.
    • K dispozici jsou pokročilé nástroje.

Nepodceňujte volbu softwaru pro těžení kryptoměn a pokud si nejste jisti jaký zvolit, jednoduše si je vyzkoušejte. Vlastní zkušenost je mnohdy lepší nežli jakákoliv recenze.

Chtěli byste se těžbě věnovat ve velkém?
HW pro těžbu kryptoměn zakoupíte v sekci HW pro mining.

Obrázky byly použity z internetových stránek www.unsplash.com.