Toshiba se snaží oslovovat nejenom běžné zákazníky s multimediálními potřebami, ale také firemní sektor, kde je kladen důraz na kvalitu zpracování a hardwarový výkon. Typickým příkladem je model Toshiba Tecra M11.

Přehled repasovaných notebooků Toshiba Tecra aktuálně v prodeji.

Notebook, jehož vzhled do značné míry vybočuje z obvyklého standardu. To je pravděpodobně první myšlenka, která napadne klasického uživatele mobilních zařízení značky Toshiba. Jde totiž o business třídu, jež vypadá mnohem profesionálněji.

Podepisuje se na tom hlavně matný povrch plastu, z něhož je vyrobeno celé zařízení. I když se může zdát, že je pro podnikový sektor třeba dostatek hliníkového šasi, není tomu tak. Toshiba si s celým tělem Tecra M11 poradila velice bravurně.

Konstrukční vyhotovení a porty

Toshiba Tecra M11 půlka

Narazit můžete především na precizní lícování a minimální prohyby, o což se postaraly některé slitinové zpevňující díly. Otevírání displeje je řešeno prostřednictvím magnetu, s nímž nebudete mít žádnou práci a je možné Toshibu Tecra M11 otevírat s pomocí jedné ruky.

Notebook pro business sektor by samozřejmě neměl oplývat ani přemírou různobarevných diod, čehož zde bylo docíleno. Prostřednictvím jejich omezeného množství získáte informace o disku, zapnutí, nabíjení nebo paměťové kartě.

Toshiba Tecra M11 je 14“ palcové mobilní zařízení. Tomu také odpovídá výbava jednotlivých portů.

Předkládána vám bude čtečka paměťových karet, mini DisplayPort, eSATA v kombinaci s USB, audio, ExpressCard, VGA, LAN a další dva porty USB, což je při rozměrech 350x243x37 mm naprosto dostačující. Neopomenutelným údajem je i standardní hmotnost kolem 2,5 Kg.

Psaní bez zbytečných překlepů

Rozměry notebooku již dopředu prozrazují, že půjde o klávesnici bez numerické části. Nutno však podotknout, že jednotlivá tlačítka jsou od sebe vzdálena tak akorát, což se projevuje na velice pohodlném psaní, v čemž vás utvrdí i nenápadné zvukové potvrzení stisku.

Počítat můžete s TouchPadem, jehož povrch je dosti příjemný. Nechybí ani obdoba TrackPointu, která se v podání Toshiby nazývá AccuPoint.

Výkonný hardware na cesty

Toshiba Tecra M11 naležato

Toshiba Tecra M11 splňuje požadavky na firemní sektor také z pohledu svého výkonu, o který se stará procesor Intel Core i5. O rychlosti vypovídá Cache 3 MB nebo operační paměť 4GB DDR3. V mobilním zařízení je použit chipset Inte ibex Peak – M QM57.

Jakékoliv pracovní úkony se vám zobrazí na displeji o velikosti 14“ s LED podsvícením a HD rozlišením 1366x768 pixel.

Porovnání s modely S11 a A11

Toshiba Tecra M11 otevřený

Při výběru pracovního notebooku značky Toshiba se nemusíte zaměřovat pouze na model Tecra M11, ale i na varianty S11 a A11, jež splňují náležitosti na business třídu. Pakliže bychom měli porovnat jednotlivé výrobky, hlavní odlišností bude bezpochyby velikost. Toshiba Tecra M11 má 14“, zbývající dva modely 15,6“.

Z konstrukčního a hardwarového pohledu je nejlevnější verzí Tecra A11, kde se musíte smířit s absencí AccuPointu, sériového portu nebo digitálního výstupu.

Tecra M11 je ve své podstatě zmenšeninou Tecra S11, jen s tím rozdílem, že má pochopitelně menší rozlišení a absenci sériového portu.

Pokud jde o výdrž, disponují všechny tři modely standardně šesti-článkovou baterií, kde jsou hodnoty velice obdobné a pohybují se kolem čtyř hodin. Ve prospěch modelu Toshiba Tecra M11 bude hovořit menší displej zapříčiňující prodlouženou výdrž v řádu několika minut. U všech zařízení lze navíc počítat s možností připojení k dokovací stanici.

Vyžadujete-li kapesního a výkonného pomocníka pro práci i zábavu, může se vám stát model Tecra M11 dosti dobrým společníkem. Popřípadě je možné zvolit větší variantu S11 či tu ekonomičtější A11. Ve všech případech se vám dostane náležité kvality.