Minimalistický design, kvalitní provedení, dlouhá výdrž na baterii a dostatečný výkon. To jsou hlavní předpoklady notebooku Toshiba Tecra R10, který je určen pro náročné uživatele, jež chtějí mít mobilní zařízení stále u sebe.

Toshiba Tecra R10 se pyšní hned několika klady. Mezi ty nejvýraznější patří bezpochyby hmotnost notebooku, která se pohybuje kolem 1,9 kg, což je v souvislosti s jeho velikostí 14“ palců poměrně málo. I v porovnání s konkurencí.

Jde tedy o minimalistické řešení, které je velice mobilní. Nízká váha samozřejmě zasáhla do všech oblastí malého zařízení. Týká se to nevíce stříbrného šasi, které je poměrně tenké a přesto maximálně funkční. Vrchní část je spojena s tou spodní za pomoci zapuštěných pantů, které předkládají úhel otevření notebooku 135°.

Jak horní, tak v tomto případě i dolní polovina notebooku disponuje stříbrnou barvou. Černá se nachází pouze kolem rámu displeje. Na omak poměrně tvrdé provedení zaznamená minimální prohyby.

Dostatek portů pro cestování

Toshiba Tecra R10 otevřený

Toshiba Tecra R10 je vhodná i k častému přenášení, v rámci něhož by vám neměla chybět žádná výbava, co se týče portů. Ochuzeni tak nebudete o čtečku paměťových karet, vypínač bezdrátového připojení, několik USB portů, eSata/USB, VGA, audio nebo originální kolečkový ovladač hlasitosti. Nechybí však ani optická mechanika, která se do 14“ palcového těla bez problému vešla.

Pakliže bychom měli zmínit možnosti komunikace, bude to určitě LAN, Bluetooth, WiFi a dokonce 3G modem, který se stal nedílnou součástí tohoto praktického a novodobého modelu.

Objevte moderní pojetí klávesnice

Odklopíte-li horní displej, setkáte se opět se stříbrným provedením, které je využito také na samotné klávesy. Jak jsme již zmiňovali výše, černá je pouze vnitřní strana displeje. Z hlediska uspořádání kláves nehledejte nic neobvyklého. Možná si jen povšimnete menšího začlenění k levé straně, protože na té pravé jsou umístěna ještě tři funkční tlačítka.

Pod klávesnicí Toshiba Tecra R10 se nachází moderně a stylově vyhlížející TouchPad, který je trochu menších rozměrů, práce s ním však není nikterak omezující. Přímo ve středu jeho tlačítek naleznete bezpečnostní prvek v podobě čtečky otisku prstů.

Kvalitní displej a dostatečný výkon

Toshiba Tecra R10

Zobrazování jakýchkoliv informací je zprostředkováno za pomoci kvalitního LED WXGA displeje o velikosti 14“ palců, se standartním rozlišením 1280x800 pixelů. Mezi jeho největší přednosti patří bezpochyby vynikající jas, který je regulovatelný hned v osmi krocích. Také pozorovací úhly jsou slušné, i ve venkovním prostředí.

V rámci displeje zmíníme grafickou kartu, která je dedikovaná. Je to NVIDIA Quadro NVS 150M, která si poradí i s náročnějšími grafickými operacemi, ať už jde o kreslící aplikace nebo běžná multimédia.

V útrobách malého notebooku Toshiba Tecra R10 na vás bude čekat procesor Intel Core 2 Duo. Nachystány jsou dva sloty pro operační paměť DDR2, které pracují na frekvenci 800MHz. Předpoklady, které vychází v mnoha testech velice slibně.

Toshiba Tecra R10 shrnutí

Pořídíte-li si tento model notebooku, máte jistotu, že zakoupíte jedno z těch lehčích mobilních zařízení, která se pyšní úhlopříčkou 14“ palců. Získáte slušnou výbavu z hlediska výkonu, komunikačních prvků a pohodlnou klávesnici, na které bude radost psát. Opomíjet bychom neměli ani na delší výdrž při pořízení s novou baterií.

Notebook Toshiba Tecra R10 se může stát vaším věrným společníkem jednoduše kdekoliv.