Chcete-li se při pořizování notebooku pohybovat ve střední třídě, která je do určité míry univerzální a každý si přijde na své, může vás oslovit model Toshiba Tecra S10 ve stříbrném provedení.

Toshiba se opravdu řadí mezi určitý průměr notebooků, ať už jde o jakékoliv zpracování nebo výkony. Možná i díky tomu je natolik všestranným notebookem, který nachází své primární uplatnění jak v domácnostech, tak ve firmách.

Základem mobilního zařízení bude jistě šedé šasi s výrazným nápisem Toshiba, kterému sekunduje spodní plastová část, v níž jsou umístěny všechny porty. Velikost notebooku je 15,4“ palce, čemuž odpovídají i fyzické rozměry, které nevybočují z jakéhokoliv standardu. Přiměřená, je také hmotnost pohybující se kolem 2,8 kg.

Toshiba Tecra S10 může na první pohled vypadat bachratěji, získáte díky tomu však poměrně slušnou konektivitu v podobě portů a dalších vstupů. Je to určitě čtečka paměťových karet, VGA, tři porty USB 2.0, eSata/USB 2.0, LAN, audio, modem, sériový port, FireWire nebo dokovací konektor, s pomocí něhož lze notebook připojit k dokovací stanici.

Standard na každém kroku

Toshiba Tecra S10 otevřený

Přístup do útrob notebooku je velice snadný a k odklopení displeje nepotřebuje přemíru síly. Na šedivém podkladu na vás vykoukne klasická klávesnice, která je zasazena doprostřed zařízení. Vzhledem k tomu, že je černá, jde o oko lahodící kombinaci. Navíc je odolná proti polití. V jejím středu se vyjímá jak TrackPoint, tak TouchPad se čtečkou otisků prstů. Toshiba Tecra S10 totiž disponuje hned několika zabezpečovacími prvky.

Displej WSXGA+ o rozměru 15,4“ palce vám přináší poměrně velikou pracovní plochu s rozlišením 1680x1050 pixelů. Čitelnost a velikost zobrazených informací je naprosto dostačující. V souvislosti se zobrazováním čehokoliv bychom měli zmínit také grafickou výbavu, která je dedikovaná. Tvoří ji grafická karta NVIDIA Quadro NVS 150M s pamětí 256MB. To je předpoklad, který využijete nejenom při provozování multimediálních činností, ale také při hraní nenáročných her.

Toshiba Tecra S10 a její komunikace

Ač má tento model určitou hmotnost, i přesto jde o mobilní zařízení, které musí disponovat hned několika komunikačními kanály. Mezi ty nejtypičtější patří bezpochyby LAN, zabudované Bluetooth a WiFi. V rámci komunikace lze zmínit i webovou kameru. Nechybí však ani modem.

Některé modely Toshiba Tecra S10 byly dokonce prodávány se zabudovaným 3G modemem.

Příjemný výkon notebooku

Toshiba Tecra S10

Ochuzeni však nebudete ani po stránce výkonnostní. Tato modelová řada je ověnčena procesory Intel Core 2 Duo a disponuje dvěma paměťovými moduly DDR2 pro operační paměť. Jejich maximální funkční kapacita je 8GB. Nechybí ani pevný disk příslušné kapacity nebo optická mechanika umístěna na boku mobilního zařízení.

Pokud pracuje Toshiba Tecra s novou baterií, můžete očekávat i poměrně slušnou výdrž. Hledáte-li jednoduše použitelný notebook na vše možné, může to být právě Toshiba, která plnohodnotně naplní vaše požadavky.