Všichni výrobci výpočetní techniky své notebooky nějak značí. Stejně tak to dělá společnost Lenovo u řady ThinkPad. Jestliže chcete mít povědomí, jak takové značení vypadá a co si pod ním vlastně představit, přinášíme vám bližší informace.

Značka Lenovo má hned několik řad nabízených notebooků. Jsou to modely ThinkBook, IdeaPad, Yoga a ThinkPad. Poslední jmenovaný patří bezpochyby mezi hodně populární. A není se čemu divit. Právě pod tímto označením si můžete představit modelovou řadu určenou primárně pro práci. Notebooky Lenovo ThinkPad jsou pracovními nástroji a technikou pro business třídu. V jejich případě narazíte na další dělení a označení, s nímž vás podrobněji seznámíme v následujících řádcích.

Obecné značení Lenovo ThinkPad

Lenovo ThinkPad řady E

Pojďme se na prezentaci notebooků Lenovo podívat nejprve z trochu obecného úhlu pohledu. Každý model totiž nese určité označení, ve kterém byste se měli vyznat. Písmeno a několik čísel za konkrétní modelovou řadou mohou hodně prozradit. Jako příklad si můžeme vzít třeba model Lenovo ThinkPad L450.

  • ThinkPad je označení modelové řady – V tomto případě business produktů.
  • L je označení série – E, L, T, X a další.
  • 4 je označení řady – Čím vyšší číslice, tím vyšší řada.
  • 5 je označení procesoru – 0 je označení pro Intel a 5 je označení pro AMD.

V názvu notebooků Lenovo ThinkPad se může skrývat ještě údaj o provedení a generaci.

Lenovo ThinkPad řada E

Na žebříčku jednotlivých řad modelů Lenovo ThinkPad stojí nejníže. Tato modelová řada cílí primárně na cenovou dostupnost. Takového výsledku je dosaženo jistými kompromisy v případě výkonu a konstrukčního zpracování. Notebooky tohoto typu se primárně hodí pro živnostníky, ale i pro studenty. Své pevné místo si najdou také v domácnostech.

Lenovo ThinkPad řada L

Lenovo ThinkPad řady L

I když základní, tak zcela plnohodnotný pracovní notebook od společnosti Lenovo. Tak lze jednoduše charakterizovat řadu L, která spojuje tradiční spolehlivost s některými dalšími prvky navíc. Jmenovat lze například vyšší zabezpečení, včetně čtečky otisků prstů, TMP čip, možnosti dokování a podobně. Povrchová úprava této modelové řady už je hrubší a odolnější. V případě displeje lze počítat s vyšším rozlišením.

Lenovo ThinkPad řada T

Řadu T lze označit za profesionální pracovní nástroj. V podstatě legendární pracovní notebook, který je oproti ostatním řadám lepší ve všem. Základem je určitě kovová konstrukce těla a šasi s hořčíkových vláken. Důraz je kladen nejenom na vyšší odolnost a elegantní vzhled. Důležitá je i vyšší míra zabezpečení, pohodlnější klávesnice, včetně její praktické voděodolnosti. Maximální spolehlivost a odolnost korespondují s tím nejlepším, co můžete od notebooků značky Lenovo očekávat. Nechybí ani nadstandardní výkon.

U vlajkové řady legendárních notebooků se lze setkat také s doplňujícím označením „s“. Typickým příkladem je model Lenovo ThinkPad T14s a další. Tento přídomek navíc prezentuje ztenčené tělo notebooku. Jde tedy o jistou variantu ultrabooku vycházející z řady T.

Lenovo ThinkPad řada X

Lenovo ThinkPad řady X

Modelová řada cílící především na mobilitu. Pro řadu E, L a T jsou typické velikosti notebooků 14" a 15". V případě modelů X jde o velikosti od 11" do 13". Cílovou skupinou jsou obchodníci trávící čas na cestách. Častému přenášení těchto notebooků je přizpůsobeno vše. To znamená vyšší odolnost, patřičný výkon, zabezpečení a vynikající čitelnost displeje na slunci. Ultrabooky tohoto typu mají vedle malých rozměrů také malou hmotnost. Šasi je tvořeno hořčíkovými vlákny, nechybní IPS displej a dlouhá výdrž baterie. Tato modelová řada je často obohacena i o konvertibilní tablety.

Lenovo ThinkPad řady E

Lenovo ThinkPad řady L

Lenovo ThinkPad řady X