Patříte-li mezi skupinu lidí, kteří nepotřebují velké grafické zázemí, je Dell Inspiron N5030 tím pravým adeptem právě pro Vás. Vkusný asistent do každé domácnosti.

Přehled modelů Dell Inspiron N5030.

Pohled okem běžného uživatele

Dell Inspiron N5030

I při zavřeném a položeném notebooku dojdete s jistotou k přesvědčení, že tento model bude patřit mezi širokoúhlé mobilní přístroje. Již samotný vzhled totiž tomuto faktu výrazným a znatelným způsobem napovídá. Ryze plastový výrobek je utvořen na základě klasických rozměrů, které korespondují s běžným standardem a touto cenovou třídou. I když je vnější obal celý černý, zaujme oko pozorného uživatele vrchní a zcela atypický povrch krytu, který vytváří určitým způsobem 3D design. Je to způsobeno aplikovanou povrchovou úpravou, která se kromě této části nachází i kolem oblasti klávesnice. Právě tento specifický doplněk vymezuje naprostou jednoduchost Inspiron N5030 a dodává notebooku určitý šmrnc a hodnotnost.

Dell Inspiron N5030 a jeho 3D vzhled

Na oné skromnosti je také založen zbytek vnějšího vzhledu. Spodní část notebooku již tvoří klasický matný plast, na kterém se nachází minimum konektorů a zabudovaného příslušenství. Zásadní roli bezpochyby hraje především levá strana tohoto mobilního stroje. Zde je totiž situována celá omezená kavalérie vstupů a výstupů. Kromě LAN, VGA a napájení lze očekávat pouze tři porty USB 2.0. Audio konektory a čtečka paměťových karet je situována v přední části. Optická mechanika pak na svém nejtypičtějším místě, které tvoří pravá strana Dell Inspiron N5030. Pro někoho možná málo, pro jiného zase dost. Vzhledem k cílovému zaměření tohoto notebooku je to dostatečná výbava.

Přes zmíněnou jednotvárnost a strohost je možné považovat toto zařízení za pevné a odolné. I po dlouhodobém používání nevykazuje notebook výraznější známky skřípání a vrzání. Ani síla plastů není na nízké úrovni. Dovolíme si tvrdit, že tento krasavec vydrží i menší a nepříjemné pády, aniž by došlo k častému lámání rohů a dalších částí.

Co nabídne uživatelské rozhranní?

Praktická klávesnice a špičkový displej

Za přispění dvou plastových pantů a bez jakéhokoliv tlačítka pro otevírání, lze uchopit 15,6“ palců široký displej a nahlédnout do samotných útrob uživatelského rozhranní. Tuto poměrně velkou a příjemnou zobrazovací plochu představuje HD Ready displej, který je vybaven praktickým LED podsvícením. Obrazovka disponuje unikátní technologií TrueLife, která se postará o velice věrné barvy a dostatečné množství jasu, které je manuálně nastavitelné. Jediná výtka může v tomto případě padnout pouze na místy nepříjemné odlesky, které za různých světelných podmínek displej utváří. Je to do značné míry způsobeno právě jeho lesklejším povrchem. V horní části této oblasti notebooku se také nachází malá a nenápadná 0,3 MPx kamera či fotoaparát chcete-li. Pomocí tohoto zařízení a za přispění internetu lze provádět videorozhovory a videokonference, avšak s menším trháním a zpomalením, které je zapříčiněno použitou technologií.

O nepatrný kus níže se již dostáváme k další významné a důležité části každého notebooku. Je to klávesnice, která může na první pohled působit velice laciným a nekvalitním dojmem. Při letmém osahání a napsání několika frází však zjistíte, že se jedná o zcela běžné a ničím se nevymykající seskupení tlačítek. Ba naopak, přímočarý a triviální vzhled může spoustě uživatelů Dell Inspiron N5030 připadat jako praktický skvost. Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása a síla. Posledním článkem tohoto prostoru je TouchPad s dvěma tlačítky, který sice nepůsobí zrovna nejjistějším dojmem, ale pro mobilní účely je naprosto dostačující.

Jak je na tom Inspiron N5030 s komunikací

Základním předpokladem každého notebooku bude jistě jeho mobilnost, pro kterou si spousta lidí toto zařízení s chutí pořídí. Pro tyto účely je Dell Inspiron N5030 vybaven pouze bezdrátovým Wifi modulem a LAN konektorem, který však běžnému nenáročnému uživateli bohatě postačuje. Co se týče rozměrů a hmotnosti, lze v tomto ohledu z hlediska přenositelnosti počítat s typickými parametry. Na komfortní používání bude mít jistě vliv i 6-ti článková baterie, která při bezdrátové komunikaci dosahuje výdrže kolem 3,5 hodiny.

Pokud stále váháte...

Dell Inspiron N5030 pro nenáročné

Jestliže jste se ani po přečtení této stručné recenze nedokázali rozhodnout pro pořízení a koupi zajímavého notebooku Dell Inspiron N5030, pokusíme se Vám alespoň ve stručnosti shrnout zásadní předpoklady a důvody pro nákup. Kromě výstižného a originálního designu je to především zajímavý displej s rozlišením 1366 x 768 pixel, což představuje poměr stran 16:9. Maximální důraz na jednoduchost, jednostrannost a technické zpracování vybízí ke koupi především multimediálně založené uživatele. Tomu samozřejmě odpovídá zajímavé vybavení v podobě webové kamery a bluetooth. Žádné pracné výpočetní operace tedy od tohoto zařízení očekávat opravdu nelze. Své místo si najde hlavně v rukou lidí, kteří vyžadují neustálé připojení k internetu, lehké a mobilní zařízení nebo působivý domácí nástroj za přijatelnou cenu.

Nezalekněte se obyčejného vzhledu nebo průměrných parametrů a oddávejte se pohodlné a rychlé práci s všestranným nástrojem Dell Inspiron N5030.

Přehled modelů Dell Inspiron N5030.