Dell Precision 7720 je notebook určený pro práci. Výpočetní technika nabízející výkon a zároveň dostatečně velkou zobrazovaní plochu prostřednictvím displeje o velikosti 17,3".

Přehled repasovaných notebooků Dell Precision 7720 aktuálně v prodeji.

Typická pracovní stanice v mobilní verzi má velikost kolem sedmnácti palců. Nabízí dostatečně velký displej a zároveň patřičnou mobilitu. Těchto předpokladů se drží také model notebooku Dell Precision 7720. Ten je primárně určen pro ty, kdo výpočetní techniku využívají i za hranou kancelářských operací. Ať už jde o zpracování náročnějších úloh nebo multimédií.

Obecný pohled na Dell Precision 7720

Dell Precision 7720

Nejprve se pojďme na mobilní pracovní stanici Dell Precision 7720 zaměřit jako na součást každodenní práce. I když jde u takového typu notebooku především o výkon, vzhled samozřejmě hraje také hodně důležitou roli. V tomto případě lze Dell Precision 7720 s naprostou jistotou označit za reprezentativní pracovní nástroj.

Dokazuje to barevné ladění samotného šasi. Vnější povrchová úprava zabraňující otiskům prstů. Silné a pevné panty. To vše v kombinaci s tmavým a světlým designem základní konstrukce a vnitřní plochy kolem klávesnice. Zaoblené hrany tohle všechno ještě více podtrhují. Do určité míry lze tvrdit, že model Dell Precision 7720 vychází svým vzhledem ze svých předchůdců. Inovativní a odolný design mimochodem splňuje požadavky MIL-STD 810G.

Pokud jde o rozměry, velikost odpovídá 17,3" provedení. To znamená, že šířka je 417,04 mm, hloubka činí 281,44 mm a výška je 28,5 mm. Tohle všechno se promítá i do hmotnost 3,42 kg.

Optimální výkon pro každého

Alfou a omegou mobilní pracovní stanice je výkon. Ten zaručuje pohodlnou práci. Pokud tuto oblast máme popsat od A až do Z, je třeba zmínit použití čipové sady Intel Mobile CM238. Aplikovány jsou procesory sedmé generace. Jedná se o procesory Intel Core i5, Intel Core i7 a Intel Xeon. V případě těch nejvýkonnějších se lze spolehnout na podporu vPro, 8 MB cache paměť a frekvenci až 4,2 GHz.

Vzhledem k velikosti notebooku Dell Precision 7720 je zřejmé, že bude disponovat větším počtem paměťových slotů. A tomu tak opravdu je. Do notebooku lze vložit až čtyři paměti DDR4 pracující na frekvenci 2 400 MHz. Maximální podporovaná kapacita činí 64 GB.

Pokud jde o grafický výkon, spoléhat se nemusíte pouze na integrované grafické karty Intel HD Graphics P580 nebo Intel HD Graphics 630. Z výroby jsou dostupné i mnohem výkonnější grafiky – Radeon Pro WX 4130 s 2 GB, Radeon Pro WX 7100 s 8 GB, NVIDIA Quadro M1200 se 4 GB, NVIDIA Quadro P3000 s 6 GB, NVIDIA Quadro P4000 s 8 GB a NVIDIA Quadro P5000 se 16 GB.

S připojením dalších zařízení si nemusíte lámat hlavu

Dell Precision 7720 klávesnice

Mobilní pracovní stanice Dell Precision 7720 svou výbavou dokazuje, že je určena pro každodenní práci. Typickým příkladem je konektorová výbava. V rámci ní nechybí notebooku opravdu nic. Konektory pro napájení a RJ-45 jsou z praktického hlediska umístěny v zadní části. Tam se mimochodem nachází i dva velké průduchy pro větrání, respektive chlazení notebooku Dell Precision 7720.

Ostatní konektorová výbava je součástí bočních stran. Vpravo najdete směrem od sebe čtečku paměťových karet, audio konektor a tři porty USB 3.0 s podporou PowerShare. Na konci se nachází bezpečnostní zámek. Na opačné straně je k dispozici port USB 3.0 s podporou PowerShare, konektor pro Mini DisplayPort, HDMI a Thunderbolt 3, respektive konektor USB typu C. To je s přihlídnutím k použití celkem nadstandardní výbava portů.

Zmínit lze také vnitřní rozšíření. Kromě možnosti přidání operačních pamětí jsou podporovány tři pozice pro pevné disky. Dva M.2 sloty a jeden M.2 PCIe/2,5" SATA. Nechybí ani Wi-Fi, Bluetooth, popřípadě verze notebooku s podporou Mobile Broadband.

Pohodlné pracovní prostředí

Dell Precision 7720 otevřený

Práce na notebooku Dell Precision 7720 je více než pohodlná. Podporují to dvě důležité části. Jednou z nich je pochopitelně samotný displej. Ten má velikost 17,3". Vybírat si lze ze tří dostupných variant.

  • HD+ TN displej s rozlišením 1 600 x 900 pixelů.
  • FHD IPS displej s rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů.
  • UHD IGZO displej s rozlišením 3 840 x 2 160 pixelů.

Každý může zvolit rozlišení na základě svých potřeb a požadavků. Jisté je to, že FHD a UHD displeje nabízí velice dobré pozorovací úhly, věrné barvy a dostatečný jas na slunci. Především 4K displej je opravdu povedený. Určitou nevýhodou může být PWM při nižších úrovních jasu.

Dalším prvkem promítajícím se do pohodlné práce je určitě klávesnice. Plnohodnotná klávesnice včetně numerické části má vše, co od ní budete vyžadovat. Příjemný zdvih kláves, podsvícení, trackpad a touchpad s ovládacími tlačítky. Podsvícené tlačítko pro zapnutí notebooku se nachází v pravém horním rohu.

Dell Precision 7720 – Celkové shrnutí

Mobilní pracovní stanice Dell Precision 7720 je přínosná ve všech ohledech. Má výkonné procesory, maximální spolehlivost, dlouhou výdrž, podporu zobrazení až 8K, je geniální v detailech a přináší také rychlost uložiště a spolehlivost. K tomu lze připočíst také důraz kladený na bezpečnost – Trusted Platform Module, zámek, čtečku otisku prstů a speciální softwarovou výbavu. Dell Precision 7720 je zkrátka mobilní pracovní stanicí se vším všudy.

Přehled repasovaných notebooků Dell Precision 7720 aktuálně v prodeji.

Dell Precision 7720

Dell Precision 7720 klávesnice

Dell Precision 7720 otevřený