Poměrně odvážný titulem, který však plně charakterizuje notebook Dell Precision M6300, jež se Vám právě pokusíme představit. Velký, bytelný, kvalitně zpracovaný a výkonnostně zaopatřený – to lze bez jakéhokoliv rozmyslu tvrdit o zmíněném modelu.

Přehled repasovaných notebooků Dell Precision aktuálně v prodeji.

Většina lidí si pořizuje notebooky především díky jejich nízké váze, zanedbatelným rozměrům a možnosti maximální mobilizace. Existuje skupina zákazníků, která sází spíše na dostatečný výkon počítače, velký displej, robustní zpracování a teprve až poté požadují určitou mobilitu, díky které je možné zařízení občas pohodlně přenést. Právě výše zmíněné požadavky splňuje notebook Dell Precision M6300, který ztělesňuje moderní pracovní zařízení.

Dell Precision M6300 zavřený

Samotné rozměry, díky velkému sedmnáctipalcovému displeji lehce napovídají, že notebook nebudete nosit denně do práce. Jde totiž o poměrně velké rozměry, kterým koresponduje i vyšší hmotnost kolem 3,8Kg. S těmito vlastnostmi si však klient model zakupuje a bude se zaměřovat spíše na předpoklady, které od tohoto zařízení požaduje. Je to bezpochyby špičková konstrukce, která na první pohled působí naprosto pevným a nezničitelným dojmem. Ten je způsoben užitím výrobního materiálu, kterým je hliník a hořčík. Vše totiž naprosto precizně lícuje a sedí. Jedinou optickou vadou mohou být snad jen úchytky monitoru, které jsou z plastu. Nic se však nemění na špičkovém zhotovení. V případě barevného zpracování se budete oddávat barvám dvou odstínů šedi a černé. Luxusní a velice opticky příjemné provedení.

Konektory, porty a další vybavení

Vyšší výška notebooku ukrývá po svých stranách několik životně důležitých konektorů, které Vás mohou spojit s ostatními potřebnými komponentami. Vzhledem k větším rozměrům se do prostorných oblastí vešlo až šest portů USB 2.0, dále pak FireWire, S-Video, VGA, DVI, LAN, modem, čtečka paměťových karet, ExpressCard nebo audio. V případě zvukového projevu jsou designově zajímavé reproduktory umístěny vpředu notebooku. Mezi nimi se vyjímá několik tlačítek, které slouží pro rychlé ovládání multimediálního obsahu. Z hlediska zvukového výstupu reproduktorů, jde o průměrnou kvalitu. Ve spodní části nechybí ani konektor pro spojení s dokovací stanicí.

Absence numerické klávesnice

Dell Precision M6300

Otevřete-li robustní displej modelu Dell Precision M6300, spatříte velký, z pohledu rozlišení i velice zajímavý displej. Volit můžete nejen variantu s nejnižším rozlišením v podobě 1440 x 900 bodů, ale také verzi WUXGA, která disponuje rozlišením 1920 x 1200 bodů. Z hlediska kvality zobrazení jde o velice pozoruhodné vlastnosti, které nabízí dostatečný jas, široký pozorovací úhel a přiměřené osvětlení. Z tohoto pohledu není jistě co vytknout.

O malý kousek níže již narazíte na samotnou klávesnici. Jak již zmiňuje tento titulek článku, je zde absence numerické klávesnice, i přesto, že prostor na její umístění Dell Precision M6300 jistě má. Otázkou však zůstává, na kolik Vám tento nedostatek bude vadit či nikoliv. Co se týče samotných kláves, jde o luxusní zpracování, díky kterému se píše velice pohodlně a tiše. Nechybí ani TouchPad se třemi tlačítky.

Předností je bezpochyby výkon

Zásadní předností modelu M6300 je jeho celkový pracovní výkon, který je zajištěn procesorem Intel Core 2 Duo, operační pamětí DDR2 a diskovým uložištěm v podání SATA disku. Účelně neuvádíme jednotlivé parametry daných segmentů, protože notebook lze zakoupit v mnoha variantách. Součástí celku bývá povětšinou grafický akcelerátor nVidia Quadro FX 1600M. V porovnání s obdobnou konkurencí si Dell Precision M6300 vede jistě velice slušně, ať už jde o grafické nebo procesorové testy. Za zmínku stojí i tichý ventilátor a značná výdrž na novou baterii, pakliže zvolíte efektivní úsporný režim.

Je tedy pouze na Vás, zda překousnete absenci numerické klávesnice a robustnější konstrukci, která Vám však zajistí excelentní pracovní výkony a velký, přehledný displej.

Přehled repasovaných notebooků Dell Precision aktuálně v prodeji.