Výkon je to, co od pracovní stanice očekává pravděpodobně každý. Počítač HP Z2 Tower G4 Workstation ho nabízí více než dost. Řešení určené pro náročnější uživatele rozebereme od A až do Z.

Všechny HP WorkStation aktuálně v prodeji.

Počítač HP Z2 Tower G4 Workstation je typickým představitelem pracovní stanice. Dokazuje to nejenom svým vzhledem, ale především technickými parametry. Dalo by se říci pracovní stanice pro náročné, kteří potřebují nejenom výpočetní, ale také grafický výkon. Jak se můžete v následujících řádcích přesvědčit, HP Z2 Tower G4 Workstation toho předkládá opravdu dost.

Koncept moderního počítače

HP Z2 Tower G4 Workstation

Pracovní stanice HP Z2 Tower G4 Workstation není jen o výkonu. Společnost Hewlett-Packard si dala na této výpočetní technice opravdu záležet. A začala už od samotného šasi. Oproti jiným pracovním stanicím připomíná tento model spíše stolní počítač. Dokazují to ostatně přijatelné rozměry 435 x 356 x 196 mm. Hmotnost s přihlédnutím k výbavě začíná na 7 kg. Design je pojat opravdu moderně. Zaoblené rohy, jednoduchý koncept mřížkování a praktické uspořádání portů vpředu, které máte ihned po ruce.

HP Z2 Tower G4 Workstation nabízí určitou kompaktnost, včetně nezbytných praktických detailů. Typickým příkladem je madlo na straně počítače. Díky němu ho můžete rychle a snadno otevřít a provést libovolné změny. Nebudete k tomu potřebovat žádné náčiní. Šasi pracovní stanice je pochopitelně černé. Jako vždy dochází ke spojení pevné ocelové konstrukce s plastovými prvky.

HP Z2 Tower G4 Workstation výkonem překypuje

Hned v počátcích této recenze se zaměříme na to podstatné. A to je výkon. Jeden z nejdůležitějších parametrů, který uživatele přesvědčí o nákupu této pracovní stanice. HP Z2 Tower G4 Workstation používá čipset Intel C246. Vybírat si pak můžete z celé řady procesorů.

  • Intel Xeon
  • Intel Core i7
  • Intel Core i5
  • Intel Core i3

V případě procesorů Intel Core je použita osmá a devátá generace, takže o výkon zkrátka nebude nouze. V souvislosti s výkonem zmíníme také čtyři sloty pro paměťové karty. Jedná se o paměti DDR4 pracující na frekvenci 2 666 MHz. Maximální podporová kapacita je 128 GB.

S výkonem se neodmyslitelně pojí grafika. Pracovní stanice HP Z2 Tower G4 Workstation je jako stvořená pro multimediální činnosti. Ano, začít můžete na integrované grafické kartě Intel UHD Graphics 630, skončit však můžete u externích grafik dodávaných z výroby. Pro potřeby méně náročných uživatelů jsou dostupné grafické karty NVIDIA® Quadro® P400, NVIDIA® Quadro® P620 a NVIDIA® Quadro® P5000. Pro náročnější uživatele jsou to grafiky NVIDIA® Quadro® P5000, AMD Radeon™ Pro WX 7100 nebo NVIDIA® Quadro® RTX 6000. Taková karta může mít kapacitu až 24 GB. A to je úctyhodný výkon.

Možnosti rozšíření HP Z2 Tower G4 Workstation

HP Z2 Tower G4 Workstation rozebraný

Když Vám bude základ od společnosti Hewlett-Packard málo, s pracovní stanicí HP Z2 Tower G4 Workstation dostanete pochopitelně možnost jejího dalšího rozšíření. I to jsou přednosti této výpočetní techniky. Dokonale uspořádané vnitřní prostory vám nabízí kupříkladu dva sloty PCIe 3 x1, dva sloty M.2 PCIe 3 x4 a po jednom slotu PCIe 3 x4 a PCIe Gen 3 x16. Uvnitř počítače se nachází mimo jiné jeden port USB 2.0 a jeden port USB 3.0. Obecně má HP Z2 Tower G4 Workstation kromě dvou pozic M.2 pro SSD disky také dvě pozice 3,5" a 5,25".

V rámci komplexnosti můžeme doplnit ještě použití 500 W zdroje a zvukovou kartu Conexant CX20632-31Z s interním mono reproduktorem o výkonu 1,5 W. Uvnitř pracovní stanice vám díky možnostem rozšíření nebude chybět opravdu nic.

Konektorová výbava na jedničku

HP Z2 Tower G4 Workstation zepředu

Z výše prezentovaných informací je zřejmé, že nedostatkem výkonu pracovní stanice HP Z2 Tower G4 Workstation rozhodně netrpí. Ta ovšem svoji dokonalost podtrhuje také dostatečnou konektorovou výbavou. Vše začíná na přední části.

Větší spodní polovinu tvoří elegantní mřížka. Hned nad ní se nachází vodorovný pás plný portů, které budete mít ihned po ruce. Vedla tlačítka pro zapnutí počítače je umístěn univerzální audio konektor pro sluchátka a mikrofon. Poté máte k dispozici tři USB konektory. Klasický USB 3.0, USB 3.0 Battery Charging Port a USB-C. Nechybí ani praktická čtečka paměťových karet. Nad tímto panelem jsou již zmiňované dvě externí pozice 5,25". Z pohledu designu tento celek přikrášluje nápis HP a Z2 na horní a spodní hraně přední části.

Odpovídající množství portů je situováno také do zadní části pracovní stanice HP Z2 Tower G4 Workstation. Právě zde budete připojovat trvalé periferie. V horní části je zdroj s otvorem pro ventilátor a konektorem pro napájení. Hned pod ním je Optional WLAN/BT anténa, na kterou navazuje další část určená pro cirkulaci vzduchu. Ostatní porty a konektory tvoří v podstatě samostatný blok. Jsou to konektory Line-in a Line-out. Dále je to dvakrát DisplayPort, sériový port, flex IO module, dva porty USB 2.0, RJ-45 a čtyři rychlé porty USB 3.0.

Výkonná pracovní stanice na úrovni serveru

Pracovní stanice HP Z2 Tower G4 Workstation je v podstatě desktopem s působivou rozšiřitelností. Výkonné procesory a zvládnutí 3D profesionální grafiky dělá z tohoto počítače velice mocný výpočetní nástroj. Hardware, který je dotažen k naprosté dokonalosti zaujme především ty nejnáročnější uživatele.

Všechny HP WorkStation aktuálně v prodeji.

HP Z2 Tower G4 Workstation

HP Z2 Tower G4 Workstation rozebraný

HP Z2 Tower G4 Workstation zepředu