Častou otázkou našich zákazníků je, zda existuje levný herní notebook. My na to odpovídáme po pravdě, nic takového reálně neexistuje. Jsou však možnosti, jak k poměrně výkonnému notebooku pomocí redukce do PCIe slotu připojit externí grafickou kartu a herní počítač z něj udělat. Více se dozvíte v tomto článku.

Předem chceme podotknout, že tento návod není standardní užití počítače a vyžaduje odborné znalosti, při úpravách počítače může zaniknout záruka. Případně při neodborném zásahu, může dojít i k fatálním škodám.

Tento systém propojení není zcela standardní, ale v určitých případech, kdy jste studentem na vysoké škole a máte k dispozici jen jeden počítač a do pokoje se vám druhý nevejde, nebo na herní stroj nemáte finance, na kartu ale ano, pak to jistý smysl dávat může. Pokud jste odvážní a baví vás podobné experimenty, přejeme příjemné hraní.

Co budete potřebovat?

Notebook - ideálně s čtyřjádrovým procesorem i5/i7:
www.levnapc.cz/repasovane-notebooky

Výkonná grafická karta:
www.levnapc.cz/pouzite-graficke-karty

Redukce - dock pro grafickou kartu:
www.ebay.com

Vhodný PC zdroj:
www.levnapc.cz/pc-zdroje

Podobný návod lze doporučit i pro menší počítače, do kterých nejste schopní založit výkonnější grafickou kartu kvůli prostorovému omezení a omezení výkonu zdroje.

Jak to může vypadat v praxi, ukazuje toto video, které ve spolupráci s LevnaPC natočil youtuber Ator.

Pokud vás zajímají další informace o levných herních počítačích, podívejte se na tento článek.