Potřebujete stolní pracovní stanici, s pomocí níž se vám dostane patřičného výkonu využitelného při nejrůznějších grafických činnostech, jako jsou například CAD a CAM systémy? Hledáte spojení operačního výkonu a výsledného provedení? Pak je tu Lenovo ThinkStation S20.

Přehled počítačů Lenovo ThinkStation S20 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkStation S20 s monitorem

High-end pracovní stanice. Přesně takové označení si zaslouží tento popisovaný model. Na první pohled robustní vyhotovení, jehož součástí jsou bytelné kovové a plastové části. Workstation Tower, jemuž v přední části dominuje nepřehlédnutelné madlo a mřížkované čelo. To dodává na celkové propracovanosti a dojmu, že vlastníte profesionální a výkonné zařízení.

Černá barva je zcela na místě. Vedle práce je třeba brát ohledy také na výsledný vzhled. Naprostou samozřejmostí je šasi, k jehož otevření nepotřebujete žádný nástroj. Jednoduše vezmete za příslušnou patku a dostanete se pohodlně do útrob počítače Lenovo ThinkStation S20.

Přehlednost a dostatek slotů

Po otevření bočního víka na vás čeká milé překvapení. S přihlédnutím k vnějším rozměrům pracovní stanice 480x420x175 mm lze očekávat spoustu vnitřního prostoru a místa. Vedle dvou PCIe x16 je to ještě jeden slot PCI, PCIe x4 a PCIe x1.

Opomenout bezpochyby nesmíme ani na externí výbavu Lenovo ThinkStation S20.

Vpředu dominuje optická mechanika, včetně dalšího šuplíku 3,5“ a 5,25“. Na tomto panelu jsou dostupné dva porty USB, včetně audio konektorů. Tedy vše důležité pro každodenní používání.

Lenovo ThinkStation S20 rozpis

To pravé bohatství se však skrývá vzadu, kde na vás čekají rozšířené možnosti audia, osm USB portů, HDMI, LAN, VGA, DVI v závislosti na grafice s možností doplnění a připojení až čtyř monitorů najednou. To jsou předpoklady pro práci na multimediálních a grafických projektech.

Dokoupením potřebných komponent si z pracovní stanice Lenovo ThinkStation S20 uděláte skutečně zajímavý stroj s patřičnou výkonností a diskovou kapacitou.

Silný procesor pro pohodlnou práci

Pokud bychom přešli od výše uvedených prvků k té nejhlavnější části počítače, čekají na vás procesory Intel Xeon Dual Core nebo Intel Xeon Quad Core. K nim se váže minimálně 4 MB cache, u silnějšího modelu až 8MB.

Z pohledu čipových sad je aplikováno řešení Intel Tylersburg 36D či Intel ICH10.

Lenovo ThinkStation S20

Paměťové moduly dosahují maximální kapacity 24 GB, což je úctyhodné zázemí pro výpočetní práci libovolného typu. Aplikovány jsou moduly DD3 s podporou ECC. Největší frekvence použitých paměťových modulů je 1 600 MHz.

Vzhledem k charakteru pracovní stanice Lenovo ThinkStation S20 je zcela pochopitelné, že jednou z nejsilnějších stránek tohoto stroje bude samozřejmě grafická výbava. Jsou to grafické karty NVIDIA s největší kapacitou 1,5 GB nebo grafické karty ATI s kapacitou 1 GB, v závislosti na volbě konkrétního modelu.

V rámci dostatečného diskového místa jsou nejčastěji využívány disky o kapacitě 500 GB se 7 200 ot./min.

Co byste měli ještě vědět?

Lenovo ThinkStation S20 je „mocným“ pracovním nástrojem, v němž je použit zdroj 625 W. Počítač, který disponuje také odpovídající chladící technikou, jež zajišťuje bezproblémový a plynulý chod. Zároveň se nevyznačuje výraznou hlučností, tudíž vás nebude omezovat při práci.

Pro počítač existuje plnohodnotná podpora z pohledu ovladačů pro operační systém Windows 7, s nímž je model nejčastěji prodáván.

Chcete-li se potýkat s nejrůznějšími grafickými operacemi, je Lenovo ThinkStation S20 tou správnou volbou právě pro vás.

Lenovo ThinkStation S20

Přehled počítačů Lenovo ThinkStation S20 aktuálně v prodeji.