Přinášíme Vám srovnání dvou velice oblíbených notebooků, které oslovují nejen podnikatelský sektor, ale také domácí prostředí. Poznejte odlišnosti a výhody jednotlivých modelů.

Lenovo ThinkPad T61

Mezi velice oblíbené notebooky značky Lenovo se řadí dva populární modely ThinkPad T61 a ThinkPad R61. Na první pohled dva téměř totožné typy, které jsou však primárně určeny pro odlišnou sortu zákazníků, přesto však nabývají velice obdobných dispozic a vlastností. Při porovnání jde o dvě velikostně totožné verze, které se pyšní displejem 14,1“ palců, přičemž oba dokáží pracovat v rozlišení WXGA a WXGA+. Rozměrově hodně podobné parametry nahrávají o nějaký ten centimetr ve prospěch modelu T61. To samé se bezpochyby týká i hmotnosti, kde vede taktéž tento model.

Vnější plášť je konstruován za pomoci téměř totožných materiálů, které tvoří hořčíkové slitiny, jenž působí velice pevným a odolným dojmem. Tento faktor má vliv i na preciznost zpracování jednotlivých detailů. Co se týče vnějšího vzhledu, narazíte pouze na několik málo odlišností. Již dlouhou dobu jsou notebooky Lenovo produkovány ve stejném duchu, který představuje především jednoduchý, praktický a černý vzhled. Moderní a střídmé řešení, které má veliké množství nadšených příznivců.

Lenovo ThinkPad R61

Začnete-li v ruce porovnávat boční strany Lenova ThinkPad T61 a konkurenta Lenovo ThinkPad R61, napočítáte se naprosto podobného počtu konektorů a portů, které jsou pro možné připojení nachystány. Jde o tři USB porty, VGA, FireWire, modem, LAN, audio, mikrofon nebo čtečku paměťových karet. Lenovo ThinkPad T61 má navíc PCMCIA a Express Card Slot. V rámci rozmístění jde samozřejmě o dvě zcela odlišné verze. Ani jednomu ze zmíněných modelů však nechybí potřebný a výjimečný dokovací port, prostřednictvím něhož můžete dosáhnout daleko většího počtu další portů a připojených zařízení.

Hardwarové vybavení obou konkurentů

Začneme-li od zobrazovací části R61 a T61, nalezneme totožné parametry displeje, které jsme uvedli již výše. V případě zobrazovacích úhlů, jasu a osvětlení jednotlivých částí jsou na tom oba modely velice slušně. Prvních minimálních viditelných rozdílů si můžete povšimnout až v případě klávesnice, u které disponuje Lenovo ThikPad T61 větší klávesou Enter. V pevně zalitých plastech obou typů se však nachází stejný počet kláves, TrackPoint i TouchPad se třemi ovládacími prvky. Totožná jsou i čtyři funkční tlačítka v levém horním rohu.

Lenovo ThinkPad R61 otevřený

Z hlediska hardwarových předpokladů je díky svému účelu využití na předním místě právě model Lenovo ThinkPad T61, v jehož výbavě se mohou objevit procesory Intel Core 2 Duo s označením až T7700. V případě Lenova ThinkPad R61 je to pouze procesor s označením T7500. Následující parametry na sebe již velice úzce navazují a představují téměř duplicitní hodnoty. Použitá čipová sada Santa Rosa, maximální operační paměť v hodnotě 4GB nebo pevné disky v kapacitě až 160GB při 5400 ot./min. nebo 100GB při otáčkách 7200 ot./min. Žádnému z prezentovaných notebooků samozřejmě nechybí ani Wifi modul, který pracuje v režimech 802.11 a/b/g/n nebo praktický Bluetooth. O grafický výkon se může starat jak grafická karta nVidia Quatro NVS 140M, tak integrovaná karta GMA X3100, která disponuje menším výkonem. Součástí zabezpečovacích systémů je i snímač otisku prstů, jenž naleznete u obou modelů.

Vítěz porovnání notebooků T61 a R61

Z výše uvedených informací můžete nabývat velice zřejmého dojmu, že je Lenovo ThinkPad T61 a Lenovo ThinkPad R61 jsou naprosto shodné. Tento fakt je samozřejmě do určité míry správný, přesto si však model T61 zachovává určité pracovní a cestovní předpoklady před modelem R61. Ať už jde o jednotlivé hardwarové prvky nebo zabezpečovací softwarovou výbavu. Výsledná volba bude bezpochyby záviset především na potřebách samotného zákazníka a množství připravených peněžních sum.