Často se setkáváme s dotazy zákazníků, které stroje jsou vhodné na projektování v aplikaci SOLIDWORKS. Tento článek vám v krátkosti ukáže na co se při výběru zaměřit.

Častý požadavek zákazníka

SOLIDWORKS je strojírenský 3D CAD software pro platformu Microsoft Windows. Je v současné době nejúspěšnějším strojírenským CAD systém na českém trhu. Je také velmi rozšířen mezi studenty škol. Takový software ale zákonitě nemůže fungovat na libovolném počítači. Zejména u studentů je při výběru pracovní stanice kladen důraz na vysoký výkon a nízkou cenu. Často se setkáváme s projektanty na "volné noze", kteří také chtějí co nejpřijatelnější cenu. Zde jsou tedy repasované stanice jasnou volbou a my jako prodejce to můžeme potvrdit.

Co zvolit?

Obecně jsou to všechny pracovní stanice, často označované jako workstation. Tyto stanice jsou již z výroby konstruovány pro profesionální práci konstruktéru a designérů. Nejčastěji mají výkonné procesory z řady XEON a jsou vybaveny grafickými čipy nVidia z řady QUADRO. Pokud nechcete udělat chybu, vybranou konfiguraci si můžete ještě před nákupem ověřit v konfigurátoru na stránkách výrobce softwaru.

Následující tabulka ukazuje časté verze grafických čipů, které jsou programem podporované, jedná se v repasované technice o novější modely, ale i starší dobře poslouží. Co se týká výkonu karet, čím vyšší číselné označení, tím je čip výkonější a čím větší paměť tím svižnějí renderování obrazu poběží.


Verze grafické kartyvelikost paměti
NVIDIA Quadro K6001 GB
NVIDIA Quadro K20002 GB
NVIDIA Quadro K40003 GB
NVIDIA Quadro K52008 GB
NVIDIA Quadro K600012 GB

Video ukazuje porovnání práce s obyčejnou integrovanou grafickou kartou Intel a profesionální řady nVidia QUADRO.

Pokud Vás téma zaujalo, přečtěte si také starší článek o pracovních stanicích.