Displej notebooku představuje zobrazovací plochu, která nahrazuje klasický monitor a může nabývat odlišných technických parametrů. Při nákupu a výměně displeje notebooku je zapotřebí přihlížet k různým vlastnostem. Není to pouze základní viditelný prvek v podobě matného a lesklého displeje.
Důležitou roli v kvalitě zobrazení hraje typ displeje. Jedním z levnějších je TN displej. Jeho podstatnou výhodou je rychlá odezva, v ostatních oblastech ztrácí na konkurenční displeje. Většina novodobých notebooků je vybavena IPS displeji, které mají vynikající pozorovací úhly a umí zobrazit všechny barvy. Na druhou stranu jsou dražší. Kapitolou samou o sobě jsou OLED neboli AMOLED displeje.
Rozlišení displeje notebooku prozrazuje jemnost zobrazení. Tento parametr velice často souvisí s fyzickou velikostí displeje. Čím větší rozlišení, tím větší pracovní plocha, jemnější a drobnější zobrazení. U notebookových displejů se můžete setkat s několika typy rozlišení.
Pro běžnou kancelářskou práci si vystačíte s FHD, popřípadě QHD rozlišením v závislosti na velikosti displeje notebooku. Větší rozlišení je pak vhodné spíše pro grafické práce a rozměrnější displeje.
Z pohledu čitelnosti na slunci hraje důležitou roli také maximální jas displeje. Ten je udáván v nitech a jeho hodnoty se standardně pohybují mezi 200 až 400 nity. Čím větší jas, tím větší svítivost. Především u displejů pro herní notebooky je podstatná i rychlost odezvy. Pro práci pak mohou být praktické dotykové displeje, které umožňují ovládání rukou, potažmo dotykem.