Třetí generace oblíbeného malého notebooku přináší řadu zajímavých změn. Moderní a elegantní model HP EliteBook x360 1030 G3 je pozoruhodný zástupce notebooků z business třídy.

Všechny notebooky HP EliteBook aktuálně v prodeji.

Obliba malých notebooků neustále roste. Své o tom ví studenti, obchodní zástupci, ale i ti, co nepotřebují velký displej a dávají přednost kompaktnosti a mobilitě. Jedním z typických představitelů tohoto segmentu je motel HP EliteBook x360 1030 G3. Konvertibilní zařízení 2v1, které své uživatele překvapí řadou kvalitních vymožeností a technickými parametry.

Hliníkové provedení udělá své

HP EliteBook x360 1030 G3

Stačí se podívat na notebook HP EliteBook x360 1030 G3 a hned vám bude jasné, že zde bude řeč o lehkosti a kompaktnosti. Jedná se totiž o model s úhlopříčkou 13,3", která je pro každodenní nošení, jako stvořená. Dokazují to primárně rozměry 305,8 x 205 x 15,8 mm. Malý, tenký a ke všemu ještě lehký notebook, jehož hmotnost začíná na 1,25 kg.

Podobných mobilních zařízení samozřejmě existuje více než dost. HP EliteBook x360 1030 G3 se však pyšní i skvělým zpracováním a designem. Hliníkové šasi je toho jasným důkazem. Díky němu vypadá notebook na první pohled jako profesionální a kvalitní výpočetní technika. O tom se ostatně můžete přesvědčit na omak. Tělo působí skutečně pevným dojmem a světlá stříbrná barva je praktická i z pohledu absence otisků prstů. Lesklé boky, závěsy směrem ven a nepřehlédnutelné logo HP na víku displeje.

Vzhledem k tomu, že se jedná o konvertibilní notebook s dotykovým displejem, můžete ho samozřejmě otevřít a otočit až na druhou stranu základny. V ten moment je HP EliteBook x360 1030 G3 použitelný jako tablet. Tenké rámečky, nulové průhyby díky malému a pevnému tělu, propracované detaily a celkově prémiový vzhled. I když jsme se ještě nedostali k technickým parametrům modelu, už nyní můžeme říci, že se jedná o skutečně elegantní notebook. Ten mimochodem splňuje požadavky na odolnost MIL-STD.

Displej je pýchou notebooku

Kde jinde bychom měli u konvertibilního zařízení začít, než u otočného a dotykového displeje? Ze základního popisu už víte, že se jedná o 13,3" velkou zobrazovací plochu. IPS displej, který ve výsledku nabývá bezpočtu podob. Kromě nejpoužívanějšího FHD rozlišení 1 920 x 1 024 pixelů je to také 4K rozlišení. Díky tomu se na trhu objevily displeje s rozdílnou svítivostí. Ta může překračovat hranici 500 nitů a s odlišným spektrem sRGB. Dotyková vrstva funguje skvěle. I když se mohou některé hodnoty displejů zdát průměrné, ve výsledku budete spokojeni nejenom při kancelářském osvětlení, ale i venku.

Počítejte s lesklým displejem, dostatečným rozsahem barev, lehkým zesvětlením v okrajích a s dobrými pozorovacími úhly. Opomíjet bychom neměli ani na zmínku o webové kameře. Ta se vměstnala do horního tenkého rámečku.

Kompaktní, přesto vybavený

HP EliteBook x360 1030 G3 otevřený

HP EliteBook x360 1030 G3 se pyšní skutečně štíhlým tělem, které je pevné a oku lahodící. To však neznamená, že vás nějakým způsobem omezí v případě konektorové výbavy. Ta odpovídá velikosti notebooku 13,3". V kanceláři i na cestách a pracovních schůzkách se tak můžete domoci připojení libovolného externího zařízení.

Porty jsou prakticky rozloženy po obou stranách. Vzadu to vzhledem ke konvertibilnímu provedení notebooku ani není možné. Vlevo je k dispozici jeden port USB-A 3.1 s nabíjením Always-on. Kromě něho lze využít audio konektor pro připojení sluchátek. Praktický je slot pro SIM kartu. Kromě toho se tu nachází ještě nápaditě řešené tlačítko pro zapnutí notebooku. Na opačné straně se domůžete HDMI 1.4 a dvou portů Thunderbolt 3. Vhod přijde slot pro bezpečnostní zámek. I zde je jedno ovládací tlačítko sloužící pro regulaci hlasitosti. To, co v rámci konektivity fyzicky neuvidíte jsou bezdrátové technologie Bluetooth a Wi-Fi.

Elegán kladoucí důraz na bezpečnost

Notebook HP EliteBook x360 1030 G3 vypadá jako profesionální a líbivá výpočetní technika. Nenechte se ovšem zmást vzhledem. Důraz je v tomto směru kladen i na bezpečnost. Doposud již padla zmínka o odolnost MIL-STD-810G, ale také o slotu pro bezpečnostní zámek. K fyzické odolnosti tak lze připojit ještě infračervenou kameru, čtečku otisku prstů a některé softwarové prvky.

Vnitřní část HP EliteBook x360 1030 G3

Velikost notebooku HP EliteBook x360 1030 G3 je předpokladem toho, že vám bude k dispozici klávesnice bez numerické části. Na druhou stranu půjde o plnohodnotné řešení s vhodným rozložením kláves. Celkem netradiční zdvih 1,4 mm, nutnost vyvinout sílu 71 g na klávesu a podsvícení. Tohle jsou velice příjemné benefity korespondující s dostatečnou velikostí kláves. HP EliteBook x360 1030 G3 je příkladem toho, že i na malém notebook se dá skvěle psát.

Díky velikosti notebooku zbyl z obou dvou stran klávesnice prostor pro umístění reproduktorů, které jsou schovány za elegantními mřížkami. Ty ostatně přispívají, k již omílanému líbivému vzhledu tohoto modelu. Pod klávesnicí se nachází velký touchpad s hladkým povrchem. Ovládací tlačítka jsou zakomponována přímo v něm. Jeho měkký povrch vede k lepšímu klouzání prstu a tím pádem k multi-dotykovému ovládání. Posledním ovládacím prvkem je samotný dotykový displej, na němž můžete prostřednictvím vhodně zvoleného stylusu provádět doslova divy.

Audio, chlazení a výdrž baterie

HP EliteBook x360 1030 G3 otočený

V rámci kompletního představení notebooku HP EliteBook x360 1030 G3 bychom neměli opomíjet ani na ty nejmenší detaily. Co se týče zvukového projevu, počítejte s průměrem. Přece jenom, tento model není určen k reprodukci hudby. Z pohledu zahřívání notebooku lze hovořit o běžném standardu. Při vyšším zatížení se nejvíce zahřívá spodní strana u závěsů displeje, o něco méně pak střed klávesnice s touchpadem. Vše je ale na úrovni komfortního prahu. Když budete mít v notebooku HP EliteBook x360 1030 G3 novou baterii, můžete při snížení jasu a vypnutí všeho možného překonat hranici devíti hodin. Uživatelský průměr však bude nižší.

Malý, ale výkonný

Doposud se tento model nemusel opravdu za nic stydět, od zpracování, krásného vzhledu, až po skvělý displej. Pomyslnou, avšak velice důležitou třešničkou na závěr bude výkon notebooku. V jeho případě rozhodně nebudete strádat. Výkon je pochopitelně zvolen s přihlédnutím k primárnímu využití HP EliteBook x360 1030 G3.

Základem všeho jsou procesory Intel Core osmé generace, z nichž si v závislosti na užití modelu dokáže vybrat naprosto každý.

  • Intel Core i5-8250U
  • Intel Core i5-8350U
  • Intel Core i7-8550U
  • Intel Core i7-8650U

Vzhledem k tomu, že se v notebooku nachází dva sloty pro operační paměti, je podporován Dual channel. Využívány jsou operační paměti LPDDR3 pracující na frekvenci 2 133 MHz s maximální kapacitou 16 GB.

HP EliteBook x360 1030 G3 zezadu

Z pohledu grafického výkonu pochopitelně nemůžete očekávat žádné zázraky. Opět platí, že model HP EliteBook x360 1030 G3 je vybaven s ohledem na své použití. Disponuje tedy integrovanou grafickou kartou Intel UHD Graphics 620.

Ještě doplníme, že co se týče diskové kapacity notebooku, pohybuje se v rozsahu od 128 GB do 2 TB, v závislosti na využití M.2 SATA SSD, M.2 SATA SED SSD, PCIe NVMe M.2 SSD a PCIe NVMe M.2 SED SSD.

Závěrečné hodnocení HP EliteBook x360 1030 G3

Obchodní konvertibilní notebook HP EliteBook x360 1030 G3 lze hodnotit pouze kladně. Kompaktnost, nízká hmotnost, průměrný zvuk, dostatek portů a vynikající klávesnice. Díky těmto benefitům oželíte absenci slotu pro SD karty. Jistými konkurenty tohoto modelu se stávají například notebooky HP Folio 1040 a HP EliteBook 745.

Všechny notebooky HP EliteBook aktuálně v prodeji.

HP EliteBook x360 1030 G3

HP EliteBook x360 1030 G3 otevřený

HP EliteBook x360 1030 G3 otočený

HP EliteBook x360 1030 G3 zezadu