Workstation

Hewlett-Packard

Workstation - pracovních počítačové stanice se oproti běžným stolním počítačům vyznačují především vyšším výkonem. Jsou to zařízení uzpůsobena pro náročnější klientelu, která od svého počítačového pomocníka vyžaduje mnohem, než provoz kancelářských aplikací. Vybavení, s kterým jistě nikdy nepoznáte dlouhé čekání s pohledem na přesýpací hodiny. Rychlé, svižné a hlavně výkonné stanice, které jsou přizpůsobeny pro maximální možné výkonnostní zatížení.

Uplatnění pracovní stanice Workstation

Workstation je vhodnou pomůckou pro náročného zákazníka, který při své práci nechce být omezován zbytečnými prodlevami počítače a ztrátou drahocenného času. Mezi nejčastější pracovní úkony tohoto zařízení patří bezpochyby zpracovaní 3D objektů, grafické a strojírenské navrhování, kreslení, simulace, modelace a podobné procesy, které již kladou poměrně vysoké nároky na výkon počítače.

Technické vybavení Workstation

Workstation s monitorem

Mezi hlavní přednosti této kategorie samozřejmě nebude patřit samotný design zařízení, na který není při výrobě kladen takový důraz. Všechny vložené investice do těchto pracovních stanic se projevují ve zcela odlišných sférách, které tvoří špičkový procesor, velikost operační paměti a bezpochyby i grafická karta. Složení, které se výrazným a zásadním způsobem projeví právě při výše zmíněných činnostech. S přihlédnutím k vysokým výkonnostním nárokům je třeba volit takové sestavy, které jsou již odladěny z výroby a všechny jednotlivé komponenty mezi sebou fungují bezchybně a maximálním možným způsobem využívají svůj hardwarový potenciál. I z tohoto důvodu je lepší vybírat značkové počítače, které distribuuje kupříkladu společnost Hewlett-Packard, IBM, Fujitsu Siemens nebo Dell.

Obecně lze tvrdit, že kvalitní a efektivní pracovní počítačová stanice musí splňovat alespoň tyto tři základní předpoklady:

 • výkonný vícejádrový procesor
 • dostatečný počet slotů pro operační paměť
 • výkonný externí grafický akcelerátor s dostatečnou pamětí

Z hlediska volby správného výběru procesu lze samozřejmě uvažovat o dvou předních výrobcích, které tvoří společnost Intel a AMD. V případě levnějších Workstation se setkáte s procesory Intel Core i5, které jsou čtyřjádrové. Opravdu nároční uživatelé však mohou počítat s výbavou v podání Intel Core i7 nebo Intel Xeon. Operační paměť se musí pohybovat od 4 GB výše, nově již s označením DDR3, čímž je zaručena rychlost sběrnice na frekvenci 1333 Mhz. Z hlediska grafických akcelerátorů připadají v úvahu snad jen dvě možnosti, které prezentují komponenty nVidia Quadro a ATi FireGL, jejichž kapacita se pohybuje kolem hodnoty 1 GB. Teprve nyní můžete s klidným svědomím tvrdit, že máte výkonnou a vyhovují pracovní stanici Workstation.

Workstation

Podstatná může být však ještě možnost rozšíření, pomocí které by mohlo dojít k navýšení potřebného výkonu. Dalšími neopomenutelnými součástmi tohoto celku je dostatečná kapacita diskového pole, která je z hlediska využití této techniky v podstatě nezbytná. Zbývající části počítače již mohou odpovídat běžným standardům. Na mysli máme optickou mechaniku, běžnou výbavu standardních konektorů a portů. Vzhledem k tomu, že je Workstation využíván převážně pro zpracování grafických úloh a náročného kreslení, komplexní řešení je vhodné doladit ještě pomocí LCD monitoru patřičných rozměrů.

Podlehněte kouzlu rychlosti, krátké odezvy a nekonečné výkonnostní kapacity. Pracujte s moderním zařízením v podání bleskové a flexibilní pracovní stanice Workstation.

Hledaný výraz(y)

Cena od
do
Výrobce

Pouze skladem
Hledat všude
Zobrazení katalogu:
 Galerie 1
 Galerie 9
 Galerie 12
 Seznam
Zobrazené ceny:
bez DPH

Stránka: 1/1
1
HP Workstation Z240 MT
TDCZ-Y3Y78EA#ARL
 24 062,-
cena včetně DPH  29 115,-
HP Workstation Z240 MT
TDCZ-J9C16EA#ARL
 24 873,-
cena včetně DPH  30 096,-
HP Workstation Z240 MT
TDCZ-Y3Y80EA#ARL
 25 311,-
cena včetně DPH  30 626,-
HP Workstation Z240 MT
TDCZ-Y3Y81EA#ARL
 30 725,-
cena včetně DPH  37 177,-
HP Workstation Z440 MT
TDCZ-Y3Y36EA#ARL
 34 446,-
cena včetně DPH  41 680,-
HP Workstation Z440 MT
TDCZ-1WV73EA#ARL
 35 462,-
cena včetně DPH  42 909,-
HP Workstation Z440 MT
TDCZ-T4K78EA#ARL
 35 617,-
cena včetně DPH  43 097,-
HP Z440 E5-1620v4 16GB
TDCZ-Y3Y37EA#ARL
 35 888,-
cena včetně DPH  43 424,-
TDCZ-1WV14ES#ARL
 38 153,-
cena včetně DPH  46 165,-

Stránka: 1/1
1