Poslech hudby, pracovní komunikace, hraní her. Tohle všechno jsou případy, kdy se vám hodí sluchátka, která zajišťují soukromý poslech. K výpočetní technice si můžete pořídit sluchátka libovolného typu. Trh je v tomto směru hodně bohatý. Rozdílné jsou konstrukce, způsob připojení, včetně přidružených vlastností.
Nejprve si rozmyslete, zda jsou pro vás vhodnou volbou drátová nebo bezdrátová sluchátka. Ve prospěch těch drátových hovoří určitě větší kompatibilita při propojení s vybranými zařízeními. Nemusíte řešit dobíjení a získáte vyšší kvalitu zvuku. Na druhou stranu, kabel může být obtěžujícím elementem při připojení k notebooku či stolnímu počítači.
Bezdrátová sluchátka vám dávají podstatně větší možnosti pohybu. Musíte je sice občas nabít, využít je však můžete i jinde než v kombinaci s výpočetní technikou. Typickým příkladem jsou pohybové aktivity.
Hlavním odrazovým můstkem při volbě sluchátek bude odpověď na otázku, k čemu sluchátka vlastně budete využívat? Existuje totiž spousta kategorií sluchátek lišících se svým konceptem a celkovým zpracováním.
V rámci konstrukce je třeba upozornit na to, že sluchátka mohou být nejenom na uši, ale i přes celé uši. Právě uzavřená sluchátka celkem dobře izolují jakékoliv okolní rušivé zvuky. Určitým kompromisem jsou polootevřená sluchátka. Pokud mají být sluchátka užívána ke komunikaci, bude jejich součástí také mikrofon.
Sluchátka lze s výpočetní technikou propojit různými způsoby. V případě drátových variant jednoznačně vede 3,5 mm jack a USB konektor. Další možností je bezdrátový Bluetooth přenos. Pokud jde o konkrétní vlastnosti sluchátek, mohou se vám hodit některé níže uvedené.