Webkamery

Webkamery nebo chcete-li webové kamery, jsou v dnešní době téměř nezbytným výdobytkem jakékoliv počítačové sestavy. Ze samotného názvu tohoto produktu lze vydedukovat, že jsou tyto výrobky využívány pro přenos obrazového záznamu prostřednictvím internetu. Velké množství současných notebooků je tímto systémem snímání obrazu již z výroby vybaveno. Povětšinou se samozřejmě jedná o méně kvalitnější doplňky, které jsou zabudovány v horní části displeje. Pro všechny ostatní zájemce je však na trhu připravena celá řada výtečných modelů webkamer, které jsou dostupné již od několika set korun.

Co očekávat od webové kamery?

Webová kamera Genius

V první řadě je to především přenos obrazu, který je ve své podstatě primární funkcionalitou těchto produktů. Na ní se však váže několika dalších parametrů, které mohou rozhodovat při Vašem výběru, ale také výsledné ceně. Často zmiňovaným pojmem je samozřejmě rozlišení obrazu, které chcete získávat. V současnosti zakoupíte webkamery s rozlišením od 1,3 Mpx až po hranici kolem 5Mpx, které zajišťují již opravdu kvalitní a znamenitý obraz. S velikostí tohoto nenápadného čísla je třeba počítat i s nárůstem internetové konektivy, aby požadovaný obraz byl plynulý. Na samotnou kvalitu obrazu má bezpochyby vliv i zvolený snímač. Mezi nejběžnější jsou považovány CMOS a CCD, které jsou daleko výkonnější. O svém může hovořit i kvalita optické mechaniky, kterou můžete obdržet především u dražších modelů.

Nedílnou součástí kvalitní webkamery povětšinou bývá i vestavěný mikrofon nebo možnost jeho externího připojení. Spojení s počítačem je prováděno za pomoci klasického USB portu. Mezi optimální přenosové rychlosti obrazu je považována hranice 30 FPS, díky níž lze již bez větších problémů provozovat videokonference a obdobné procesy.

Kde použít webkamery?

webová kamera

Díky maximální dostupnosti jsou tyto prvky běžně využívány v klasických domácnostech. Za pomoci speciálních softwarů nebo typických komunikačních programů lze provádět videohovory se svými blízkými a přáteli po celém světě. K tomuto počinu Vám bude dostačovat pouze internet a vhodná webkamera. Za pomoci dalších funkcionalit, kterými se tyto výrobky mohou pyšnit, je možné používat webové kamery pro hlídání objektů, silnic, dálnic nebo sledovat prostředí ve městech, na horách či jiných lokalitách. K dokonalému obrazu jistě může přispívat noční vidění nebo jiné vymoženosti. Možností a variant je v tomto případě bezpočet, vše závisí pouze na investovaných financích.

{{::filter.name}}
{{filter.opened | iif : '▲' : '▼'}}
  • ({{option.countPlus}}{{option.occurencies}})
Více