Inkoustové multifunkční tiskárny

Inkoustové multifunkční tiskárny jsou jednou z možných variant praktického a všestranného pomocníka pro domácí nebo kancelářské použití. Zařízení, které je obohaceno o několik dalších technických doplňků, které dělají z obyčejné tiskárny zmíněnou multifunkci. V první řadě se jedná o skenovací část, kopírovací prostor a samotný fax. Toto jsou samozřejmě přednosti plnohodnotné inkoustové multifunkční tiskárny. Její výběr však nemusí být zcela snadnou záležitostí a do určité míry se odvíjí právě od zvolených parametrů jednotlivých segmentů.

Technické zpracování inkoustové multifunkční tiskárny

Inkoustová multifunkční tiskárna Canon

Již samotný název tohoto zařízení je jasným a výstižným popisem technické a pracovní části. Barvy jsou na papír aplikovány prostřednictvím speciálního mechanizmu, který je čerpá právě z inkoustu. Většina těchto přístrojů samozřejmě obsahuje hlavně základní černou barvu. Pokud umožňuje multifunkce barevný tisk, mohou být její útroby opatřeny dvěma způsoby náplní, nebo-li také cartridgemi.

  • Jedna cartridge pro všechny barvy
  • Počet cartridge podle počtu barev – ekonomické řešení, při kterém nemusíte v případě absence jediné barvy měnit všechny náplně naráz

Na ekonomickou stránku Vaší budoucí tiskárny má samozřejmě vliv i velikost zmíněných náplní. Větší balení jsou bezpochyby mnohem úspornější. Všechen spotřební materiál je navíc obdařen velice přehlednými informaci o životnosti jednotlivých zásobníků s barvami, ať už se jedná o běžný černobílý tisk nebo fotografie.

Inkoustová multifunkční tiskárna Brother

Další technické parametry se týkají především samotného výkonu, provozu a chování dané tiskárny. Všechny požadavky na inkoustové multifunkční tiskárny začínají především u rozlišení daného zařízení. To se pohybuje u levnějších modelů od 1200 DPI a výše. Tyto nároky jsou v podobném měřítku kladeny i na skener. Důležitá je rychlost tisku, která je rozdílná pro černobílé výstupy a pro barevné nebo fotografické materiály. Právě jednou z výhod a předních vlastností inkoustových tiskáren je poměrně optimální a dostatečná kvalita při tisku obrázků na fotografický papír. Se samotným tiskem je úzce svázán i formát tiskárny, který se kromě běžného a standardního rozměru A4 vyrábí i ve velikosti A3. S pohodlným tiskem, kopírováním, ale i skenováním jsou spjaty patřičné podavače papíru těchto částí. V případě potřeby plně automatizovaného zařízení je jejich nutnost naprosto nezbytná.

Z hlediska vstupů a výstupů požadujte především USB port, LAN konektor a u dražších modelů i Wifi modul. Povětšinou nechybí ani čtečka paměťových karet, která společně s funkcí PrintBridge umožňuje tisknout fotografie přímo z externích zařízení. Dražší modely navíc disponují grafickým displejem, pomocí kterého si můžete tištěné obrázky bez problému prohlédnout. Posledním vhodným parametrem, který je dobré u inkoustové multifunkční tiskárny hlídat, je paměť, která rozhoduje o samotné rychlosti tisku a duplexní režim, který umožňuje automatický tisk z obou stran.

Inkoust nebo laser?

Otázka, na kterou si musí odpověď především sám uživatel. Jak již bylo zmíněno výše, inkoustová tiskárna je vhodná především pro tvorbu fotografických materiálů. Její provoz je však díky těmto předpokladům poměrně náročnější. Laserová tiskárna je jistě ekonomičtější, avšak totožné kvality a dlouhověkosti potřebných fotek tímto přístrojem jistě nedosáhnete. Volte pouze takové multifunkční zařízení, které efektivním a vhodným způsobem upotřebíte!

Další informace

Pokud byste rádi měli přehled o jednotlivých typech tiskáren, přečtěte si podrobný článek o základním rozdělení tiskáren.

Pokud sháníte levnější tiskárnu pro velkokapacitní tisk s levným provozem. Zkuste se podívat do nabídky repasovaných tiskáren.

{{::filter.name}}
{{filter.opened | iif : '▲' : '▼'}}
  • ({{option.countPlus}}{{option.occurencies}})
Více
Zobrazení katalogu:
 Galerie 1
 Galerie 9
 Seznam
Zobrazené ceny:
s DPH
Měna:
CZK

Stránka: 1/1
1
Canon PIXMA TS3550i  Multifunkční tiskárna
TDCZ-7925630-4977C006
 1 468,-
cena bez DPH  1 213,-
Canon PIXMA TR4750i  Multifunkční tiskárna
TDCZ-7925629-5074C006
 1 948,-
cena bez DPH  1 610,-
Canon PIXMA TS5350a  Multifunkční tiskárna
TDCZ-7302523-3773C106
 2 211,-
cena bez DPH  1 827,-
Epson Expression Premium XP-6105  Multifunkční
TDCZ-4876823-C11CG97404
 3 075,-
cena bez DPH  2 541,-
Epson Expression Premium XP-7100 Small-in-One
TDCZ-4876822-C11CH03402
 4 311,-
cena bez DPH  3 563,-

Stránka: 1/1
1