Jehličkové tiskárny

Ač se někomu může zdát, že jehličkové tiskárny jsou spíše záležitostí let minulých, je velice na omylu. I v dnešní době, po tolika letech od vyrobení prvních tiskáren tohoto druhu, patří tato zařízení stále mezi často preferovaná a vyhledávaná. Samozřejmě za použití modernějších technologií a pouze ve specifických oblastech výkonu práce.

Princip fungování a uplatnění jehličkové tiskárny

Již první pohled na jehličkové tiskárny naznačuje, že půjde o zcela jiný princip fungování, než kterým se pyšní moderní konkurence v podání inkoustových a laserových přístrojů. V tomto případě je na papír nanášen text prostřednictvím miniaturních jehliček, které doléhají přes pásku napuštěnou inkoustem. Tento způsob za sebou také zanechává velice nesmazatelnou stopu v podání typického strojového textu. Podobu výstupních listin je možné přirovnat ke klasickým psacím strojům.

Na první pohled zastaralý mechanismus v sobě však skrývá poměrně zajímavé možnosti, které jsou hojně využívány dodnes. Mezi nejobvyklejší místa výskytu těchto tiskáren samozřejmě patří takové oblasti, které nevyžadují tak kvalitní rozlišení textu. Jedná se hlavně o sklady, pokladny, obchody a jiné kancelářské prostory. Díky samotné konstrukci jsou totiž jehličkové tiskárny odolnější vůči nečistotám a nepříjemným okolním vlivům v podobě prachu a podobně.

V čem spočívá kouzlo jehličkové tiskárny

Jehličková tiskárna

Jedinečnost těchto přístrojů je především v jejich ekonomickém tisku. Vhledem k technologiím, pomocí kterých je tvořen výstupní tisk, jsou náklady opravdu minimální. S přihlédnutím k počtu jehliček lze tvrdit, že jde i o dostatečně rychlé nástroje. V současné době je možné zaznamenat pouze tiskárny s devíti nebo čtyřiadvaceti jehličkami, které se již mohou postarat o rychlost tisku v řádech 360 znaků za vteřinu. Vzhledem k účelu využití a pracovním možnostem je přizpůsobena i samotná stavba a umístění zásobníků. Papír totiž lze vkládat nejen ze shora a ze předu, jak je obvyklé, ale také ze zadu, kde je vyčleněn mechanismus pro podávání traktorového papíru. Opomenout samozřejmě nelze ani zajímavou nabídku nejpoužívanějších písem, ve kterých může být zobrazen výsledný tisk. Kromě běžného USB portu jsou jehličkové tiskárny vybaveny i postarším paralelním portem.

Přes všechny své klady v rámci vhodného způsobu užití tu i přesto existují dva zanedbatelné nedostatky. Vzhledem k primárnímu použití v podobě textů, nelze od zařízení očekávat kvalitní tisk obrázků a s tím spojenou rychlost a tvorbu těchto grafik. U použité technologie tisku je třeba počítat i s trochu větší hlučností, která se však může absolutně ztratit právě v prostorách, pro které jsou jehličkové tiskárny nejvíce využívány.

Hledáte-li do svého pracovního prostředí kvalitního a levného pomocníka pro nekonečné tisky výpisů, soupisů a podobných materiálů, je tento typ zařízení tím pravým a efektivním nástrojem.

{{::filter.name}}
{{filter.opened | iif : '▲' : '▼'}}
  • ({{option.countPlus}}{{option.occurencies}})
Více
Zobrazení katalogu:
 Galerie 1
 Galerie 9
 Galerie 12
 Seznam
Zobrazené ceny:
bez DPH

Stránka: 1/1
1
Epson LQ 350  Tiskárna
TDCZ-2643741-C11CC25001
 7 841,-
cena bez DPH  6 480,-
Epson LQ 590II  Tiskárna
TDCZ-4726090-C11CF39401
 15 950,-
cena bez DPH  13 182,-
Epson LQ 590IIN  Tiskárna
TDCZ-4727516-C11CF39402A0
 19 907,-
cena bez DPH  16 452,-
Epson LQ 680Pro  Tiskárna
TDCZ-1281814-C11C376125
 22 243,-
cena bez DPH  18 383,-

Stránka: 1/1
1